Personel ve Gönüllü İftarı Yapıldı

0
Personel ve Gönüllü İftarı Yapıldı

Bülbülzade Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren kurumlarda görevli personel ve aileleri ile gönüllülere yönelik iftar programı düzenlendi.

Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi, Aygün Erkek Öğrenci Yurdu, Eruslu Kız Öğrenci Yurdu, BEKAM, İstikrar Spor Kulübü ile Yardım Merkezinde görevli personeller ve aileleri ile gönüllülere yönelik iftar programı düzenlendi.

22 Haziran Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda düzenlenen iftar programına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, yönetim kurulu üyeleri, komisyon üyeleri, personeller aileleri ve gönüllüler ve aileleri katıldı.

İnsanlığı merkeze alan bir iyilik hareketiyiz

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programında daha sonra Bülbülzade Vakfı’nın tanıtım filmi izlendi. Ardından selamlama konuşması yapmak üzere Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir kürsüye geldi.

Aldemir konuşmasında Bülbülzade Vakfı’nın insanlığı merkeze alan bir iyilik hareketi olduğunu vurgulayarak şunları dile getirdi: “Bülbülzade Vakfı hayatı, yaşamı, insanlığı merkeze alan bir iyilik hareketidir. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı da merhametin, iyiliğin, kardeşliğin buram buram yaşandığı, komşuların, akrabaların birbiriyle yeniden buluştuğu bir hasret ve buluşma ayıdır.

Her gün onlarca yetimin evine misafir oluyoruz

Bizler vakıf olarak birçok alanda çalışmalar yürütüyoruz. İçinde bulunduğumuz Ramazan münasebetiyle yardım merkezimiz her gün ortalama 1000 kişiye yardım yapıyor. Giyim, gıda ve diğer yardımlarda ihtiyaç sahibinin ihtiyacını kendi ihtiyacımız gibi görerek gönüllü kardeşlerimizin çabalarıyla her gün kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı sevindiriliyor. Buna vesile olan, buna katkıda bulunanlardan Allah razı olsun.

Yine yetim komisyonumuz yetimlerin sorunlarını yaralarını sarmaya çalışıyor. Vakıf olarak 3 bin 500 yetime, bin 400 yetim aile ile sistemli olarak eğitim, kültür çalışması yapıyoruz. Yeter mi? Elbette ki yetmez. Gönüllülerimiz her gün onlarca yetimin evine iftarlıklarını alarak misafir oluyorlar. Onların o tertemiz yüreklerine misafir oluyoruz. Bizi evlerine kabul ettikleri için onlara teşekkür ediyor, oralara giden kardeşlerimizden de rabbim razı olsun.

Yeni dönemde daha fazla yüreğe dokunmalıyız

Vakıfçılılık denince akla ailece çalışmalarımız geliyor. Burada kadını, erkeği, genci, yaşlısı, çocuğu hepimiz bir aradayız. Biz çalışmalarımızı ailecek yürütüyoruz. Bu çalışmaları kazançlarıyla destekleyen esnaflarımız var. Allah onlara bol helal kazanç versin. Öğretmen arkadaşlarımız buradaki tüm sistemin eğitimini, kültürel gelişimini, sosyal aktivitelerini sağlıyorlar. Rabbim onlardan razı olsun ve yeni dönemde daha fazla yüreğe dokunmalarını kolaylaştırsın.

Öğrenci çalışmalarımız, evde karakter eğitimi, ortaöğretim, üniversite gençlik çalışmaları bu vakfın en temel çalışma alanlarıdır. Buralarda da yüzlerce genç kardeşimiz, eğitimci, kardeşimiz büyük bir çabayı ortaya koyuyor. Diğer taraftan bu vakıf merkezi içerisinde sanat merkezimiz var. Birçok sanat aktivitesi, kültürel aktivite buralarda gerçekleştiriliyor. Ebru, hat, tezhip ve birçok müzik aletinin eğitimi veriliyor. Yine buranın altında spor merkezimiz var. Şu anda 550’yi aşkın lisanslı sporcumuz var. Birçok sportif aktiviteye ev sahipliği yapılıyor.

BEKAM araştırma merkezimizde birçok konu etraflıca konuşuluyor ve araştırılıyor. Yine Kahramanmaraş yolu üzerinde yaklaşık 30 bin ağaçtan oluşan vakıf ormanı oluşturduk. Bu topraklarda kardeşliğin, iyiliğin, kardeşliğin, adaletin, merhametin hayat bulması için bir mücadele veriyoruz.”

İftar programı İbrahim Özmantar tarafından okunan dua ile sona erdi.