Özlenen Neslin İnşası

0
224

Kendimize ve özümüze dönmeliyiz. Kendimizle barışık olmamız lazım. Allah (C.C) bize yüklemiş olduğu emaneti gerçeğe taşımalıyız. Bizi özümüzden koparmak için uğraşan emperyalist güçlere karşı koymalıyız.

Hanımın çiftliği Eğitim Derneği(HANDER), kuruluşunun 1. yılında bir dizi etkinlik tertipledi. Etkinlikte “Özlenen Neslin İnşası” adlı bir konferans veren araştırmacı yazar Ramazan Kayan, “Sakın birbirimize sırtımızı dönmeyelim. Liberalizm ve modernizm bizi birbirimizden uzaklaştırmak için elinden geleni yapmaktadır. Allah Resulü “Aranızda selamlaşmayı yayınız” buyurmaktadır. Mümin Müminin kardeşi ve aynı zamanda gözü kulağı olması lazımdır” dedi.

Davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği programda davetliler yer bulmakta zorlandı. Davetlilerin büyük bir bölümü programı ayakta izlemek zorunda kaldı.

HAN-DER’in 1. yıl etkinliğine Ak Part İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Ak Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, Tabipler Odası Başkanı Ali Yalçın, Mazlumder Şube Başkanı Kadir Yılmaz, dernek yönetiminden Necip Cengil ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Kur’an tilavetiyle başlayan programda Slayt gösterisi ve Büşra Yaman’ın okuduğu “Filistinli kardeşlerime mektup” isimli şiirin ardından sahneye gelen HANDER Ezgi grubu da ilahilerle izleyenlere hoş vakit yaşattı. Açılış konuşmasını yapan HANDER Başkanı H.Bayram Yaman, derneğin birinci yıla girdiğini ve bu sürede derneğe maddi, manevi destek olan herkese teşekkür etti. Kürsüye davet edilen Malatya Milletvekili Cemal Akın, HAN-DER olarak yapmış oldukları hizmetleri önemsediklerini ve imanlı gençlerin yetişmesine vesile oldukları için emeği geçen herkesi yürekten kutladığını ifade etti.

Camilerimize dönelim

Program konuğu Araştırmacı yazar Ramazan Kayan konuşmasına başlarken toplanan kalabalığın kendisini çok mutlu ettiğini belirterek,”Değerli kardeşlerim benim sizlere beş çağrım olacak. Bunları hayatımıza uygularsak yaşantımıza tam bir mümin olarak devam edebileceğiz.

Birincisi, kendimize ve özümüze dönmeliyiz. Kendimizle barışık olmamız lazım. Allah (C.C) bize yüklemiş olduğu emaneti gerçeğe taşımalıyız. Bizi özümüzden koparmak için uğraşan emperyalist güçlere karşı koymalıyız.

İkinci çağrım, birbirimize dönmeliyiz. Sakın birbirimize sırtımızı dönmeyelim. Liberalizm ve modernizm bizi birbirimizden uzaklaştırmak için elinden geleni yapmaktadır. Allah Resulü “Aranızda selamlaşmayı yayınız” buyurmaktadır. Mü’min Mü’minin kardeşi ve aynı zamanda gözü kulağı olması lazımdır.

Üçüncü çağrım, evinize dönünüz. Çocuklarınızla birlikte olunuz. Onlarla kahvaltıyı birlikte yapın, sohbet edin ve birlikte cemaat olup namazlarınızı kılın.

Dördüncü çağrım, Allah’ın evine yani camilerimize dönelim. Caminin amacına uygun olarak orada saf tutmamız lazım.

Beşinci çağrım, Allah’a dönelim. Yüzümüz Allah c.c dönük olsun. Yüzümüz mala mülke değil, Malik’ül Mülke dönük olsun. Mutlaka hepimiz bir gün Ona döneceğiz ama, Onun şeraitine dönmemiz lazım. Allah Samettir ve sürekli ona ihtiyaç duymamız lazım” dedi. Program HAN-DER bünyesinde gönüllü olarak eğitim veren gençlere plaket takdiminin ardından sona erdi.