Özhazar Kars’ta Öğrencilerle Buluştu

0
177

Kars Gençlik Merkezi’nin davetlisi olarak Kars’a giden Tarihçi Yazar Hüseyin Özhazar öğrencilerle bir araya geldi.

Kars Gençlik Merkezi’nin davetlisi olarak Kars’a giden Tarihçi Yazar Hüseyin Özhazar 26-27 Şubat 2018 tarihinde öğrencilerle buluştu.

İlk olarak 26 Şubat’ta İl Kültür Merkezi Salonu’nda öğrencilerle buluşan Özhazar burada “Tarih Bilinci ve Gençlik” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda; içinden geçtiğimiz sürecin tarihi açıdan önemi, ülkemizin ve bölgemizin yaşadığı durumlar ve gençlere düşen sorumluluklar tarih perspektifinden ele alınıp değerlendirildi. Sunum sonrasında öğrenciler çeşitli sorularla sunumun daha da zenginleşmesini sağladılar.

27 Şubat’ta ise Kitap Okuma Halkaları Projesinde yer alan Kars Fen Lisesi ve Kız İmam Hatip Lisesindeki gençlerle okur-yazar buluşması programları gerçekleştirildi. Programda Özhazar; Zamanın Ruhu, Akif’in İzinde Yakın Tarihimiz konularında sunum yaptı. Özhazar, sunumlar sonrasında kitap kurdu olarak kendilerini ön plana çıkaran gençlere kitaplarından imzalayarak hediye etti.

Kars Gençlik Merkezi konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kars’taki sivil kuruluşları da ziyaret eden ve bilgi alışverişinde bulunan Özhazar’a keyifli ve verimli bir ortamın oluşmasına katkı sunduğu için teşekkürlerimizi sunuyor, kendisiyle şehrimizde yeniden buluşmayı diliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz