Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Osmaniye'nin de Anayasa İçin Sözü Var

Osmaniye'nin de Anayasa İçin Sözü Var

0
Osmaniye'nin de Anayasa İçin Sözü Var

Türkiye geneli başlatılan “anayasa için sözüm var” kampanyasına Anadolu Öğrenci Birliği Osmaniye temsilciliği olarak destek vermek amacıyla, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi bahar şenliklerinde standımızı kurduk.

Anadolu Öğrenci Birliği Korkut Ata Üniversitesi sorumlusu Ahmet Enes Demir ve beraberindeki arkadaşların yürüttüğü çalışmamızda, vatandaşlarımızın özgür düşüncelerini ve taleplerini meclis anayasa komisyonuna ulaştırmaları için aracı olmaya çalıştık.

Standımıza gelen halkımıza; “Bu anayasa, Türkiye’de yaşayan tüm halkların geleceği olma hükmünde olacaktır. Bundan dolayı bizler Anadolu Öğrenci Birliği olarak ‘anayasa için sözüm var’ kampanyası ile  ‘benimde söyleyecek sözüm var, kendi kaderimi kendim çizebilirim’ diyen duyarlı vatandaşların görüşlerini TBMM anayasa komisyonuna ulaştıracağız.

TBMM anayasa komisyonu kendisine giden hiçbir görüşten dolayı inceleme, kovuşturma vb. bir süreç başlatmayacağını da garanti etmiştir.” açıklamasını yaparak bir nebze olsun yardımcı olmaya çalıştık.