Osmaniye STK’larından Yemen İçin Kermes

0
190

Aralarında Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği’nin de olduğu 10 STK Yemen’e yardım için kermes düzenledi.

Aralarında Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği’nin de olduğu 10 Sivil Toplum Kuruluşu, “Yemen’e sessiz kalma, umut ol” sloganıyla yardım kermesi düzenlendi. Kermese Müftülük ve AFAD Kurumları da destek verdi.

Cumhuriyet Meydanı’nda açılan kermeste gıda, giyim ve el emeği göz nuru ürünlerin satışından elde edilecek gelir, Yemen’deki mazlum Müslümanlara gönderilecek.

Kermes açılışında konuşan İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, Yemen’de milyonlarca insanın gıdaya ulaşımında büyük sıkıntı yaşandığını belirtti.

Yemen’deki insanlar yararına kermes açıldığını ifade eden Tahiroğlu, “Emperyalist güçlerin mazlum insanlar üzerinde güçlerini denedikleri bir savaş devam etmektedir. Orada 25 milyonu aşkın insan yaşıyor. Bu insanların kadın, erkek, genç ihtiyar, çocuk hepsi şu anda mağdur durumdalar. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak ülke genelinde bir kampanya başlatmıştık. Osmaniye olarak bugün, Afad ve İl Müftülüğümüzün de destek verdiği, 10’dan fazla Sivil Toplum Kuruluşunun yer aldığı Yemen için yardım kermesi düzenledik. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.