Ana Sayfa Kuruluşlar Osmaniye İlsander’den Uçurtma Şenliği

Osmaniye İlsander’den Uçurtma Şenliği

0
Osmaniye İlsander’den Uçurtma Şenliği

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği Evde Karakter Eğitimi Komisyonu tarafından Polisevi Piknik Alanı’nda “Uçurtma Şenliği ve Etkinlik Programı” düzenlendi.

İl-san Der Evde Karakter Eğitimi Komisyon Başkanı Gülten Dündar, bu programların yıl boyunca EKE’de farklı gruplarda bulunan çocukların kaynaşmasını sağladığını belirtti.

 

 

Anadolu Platformu Evde Karakter Eğitimi Komisyonu Başkanı Yunus Eren, "Uçurtmalarımızı, umut kırılmalarına uğramadan, umutlarımız her daim tazelensin diye masmavi bir dünyaya uçurmak istiyoruz” dedi.

 

Şenlik programı mendil kapmaca, çuval, ağızda kaşıkla yumurta taşıma ve halat çekme, balon patlatma yarışmalarıyla devam etti.

 

Yarışmalar sonunda kazananlara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü’nün polirobotu “Güvencan” çocukların ilgisini çekerek onları eğlendirdi.  Yağmurun bereketi kısa süreliğine de olsa piknik alanına uğradı. Daha sonra öğle yemeğinde döner ikramı yapıldı. Uçurtma Şenliği çok renkli görüntülere sahne oldu. Şenliğe katılan çocuklar ve velileri neşeli zamanlar geçirdiler. Aileler piknik yapma imkânı buldu.

 

Eke öğrencilerinin ve velilerin katıldığı Okuma etkinliği ile program son buldu.