Ana Sayfa Kuruluşlar Osmaniye İlsander’de Veli Aba’ya Vefa Gecesi

Osmaniye İlsander’de Veli Aba’ya Vefa Gecesi

0
Osmaniye İlsander’de Veli Aba’ya Vefa Gecesi

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği 31 Mart günü İlsander kurucu üyesi, İl Kültür Eski Müdür Yardımcısı, Şair merhum Veli Aba’yı anma gecesi düzenledi.

İlsander Veli ABA Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa, Veli ABA’nın ailesi, akrabaları, dostları, sevenleri ve birçok dernek gönüllüsü katıldı.

 

Program, Ayhan Tufan’ın Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan İlsander Başkanı Süleyman Dağ: “ Veli Aba gibi örnek bir şahsiyeti anmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Veli Aba derneğimizin kurucu üyelerindendi. Vefa olarak derneğimizin bu salonuna Veli Aba’nın adını verdik. Bu gecede bizi yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize çok teşekkür ederim” diyerek duygularını paylaştı.

 

Yoğun bir ilginin olduğu program şiirlerin okunması, anıların anlatılmasıyla devam etti. Sunuculuğunu Ali Pak’ın yaptığı programda Veli Aba’nın öğretmen arkadaşları Yunus Eren, Fatih Arıtürk, Fevzi Ekmen, Ayhan Tufan, İdris Aras, Orhan Ateş, Cengiz Güven birbirinden güzel şiirler okudu. Ayrıca arkadaşları Mücahit Çelik, Ömer Faruk Türk, Musa Serin, Garip Yıl ve Zeki Kahraman Veli Aba ile ilgili anılarını anlattılar.

 

Programın sonunda Veli Aba’nın oğlu Mustafa İkbal Aba bir teşekkür konuşması yaptı. Mustafa İkbal Aba, konuşurken hem kendisi hem de salondakiler duygulu anlar yaşadı. Gece Orhan Ateş’in Veli Aba için okunan hatmin duası ile sonlandı.