Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Yaz Kampımızı Tamamladık

Ortaöğretim Yaz Kampımızı Tamamladık

0
Ortaöğretim Yaz Kampımızı Tamamladık

AÖB Gaziantep şubesi tarafından organize edilen ortaöğretim yaz kampı Bülbülzade Vakfı Öğrenci Yurdu ve Sosyal Tesislerinde yapıldı

AÖB Gaziantep şubesi tarafından organize edilen ve yürütülen ortaöğretim yaz kampı 17 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında Anadolu’nun bir çok il ve ilçelerinden yaklaşık 100 öğrencinin katılımı ile Bülbülzade Vakfı Öğrenci Yurdu ve Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Temel amacın gelecekte toplumun öncülüğünü yapacak gençlerin ıslahını sağlamak,Türkiye’nin ve dünyanın geleceğine ışık olacak, değer yargılarımıza sahip çıkacak, topluma dinamizm katacak aktif bir gençlik yetiştirmek olan kampta; hafta içi bilişsel eğitim, hafta sonları da sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler  yapıldı.

Gençleri doğruya kanalize ederek, geleceğimizi teminat altına alacağımızın bilinciyle düzenlenen ve her gün sabah namazıyla başlayan programda hayat  rehberimiz Kur’an-ı Kerim öğretimiyle devam etti. Siyer dersleriyle zihinlerde Kur ’ani peygamber algısı oluşturulmaya, her gün yapılan kitap okuma saati ile öğrencilere okuma bilinci aşılanmaya çalışıldı. Vakit namazlarının cemaat halinde kılındığı kampta öğleden sonra Atölye çalışmaları yapıldı. Birçok sosyal, dini ve siyasi üst başlıkların olduğu atölye çalışmalarında gençler beyin fırtınalarıyla kampa ayrı bir fikri zenginlik kattılar.Atölye çalışmaları sonucunda ortaya çıkan fikirlerin grup sözcüleri tarafından sunumları yapıldı. Böylelikle gençlerin özgüvenlerinin arttırılması, kendilerini doğru ve iyi ifade etmeyi öğrenmeleri hedeflendi.Her akşam alanında uzman kişilerce farklı konularda müzakereli seminerler verildi. Vakit namazlarının bitiminde fıkıh, hadis, Kur’anı Kerim ve meal okumaları yapıldı. Hafta sonları çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler yapıldı. İki günlük  izci kampı, Kurtuluş Ormanında piknik, hayvanat bahçesi ve Gaziantep’in tarihi mekan ve müzelerine geziler yapıldı. Ayrıca yüzme, basketbol, futbol, voleybol, fitness, masa tenisi, puzzle yarışması gibi etkinlikler düzenlendi. Etkinliklerde kardeşlik, paylaşım, fedakarlık, merhamet ve diğerkâmlık bilinci pekiştirildi. Gençlerin ve değerli eğitimcilerin yoğun emek ve gayretleriyle yürütülen kampın oldukça verimli ve bereketli geçtiği gözlendi.

Bu tür kamp çalışmalarının ilerleyen dönemlerde de yapılmasının gençlere sinerji ve motivasyon sağlayacağı eğitimciler tarafından tespit edildi.