Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu Yarıyıl Kampları Yapıldı

Ortaöğretim Komisyonu Yarıyıl Kampları Yapıldı

0
Ortaöğretim Komisyonu Yarıyıl Kampları Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu 11. ve 12. Bölge illerinin katılımlarıyla kız ve erkek öğrenciler için Gençlik ve Spor Bakanlığının kamplarında yarıyıl kampları düzenledi.

Osmaniye, Adana, Mersin, Tarsus, İskenderun, Kırıkhan, Hatay, Kahramanmaraş, Elbistan, Nizip, Gaziantep, Kâhta, Ereğli ve Reyhanlı’dan kız ve erkek öğrencilerin katıldığı kamplar 3-7 Şubat tarihlerinde yapıldı. 170 kız öğrenci Osmaniye Aslantaş Doğa kampına, 180 erkek öğrenci de Hatay Arsuz Deniz Kampına katıldı. Eğitimciler rehberliğinde kamplarda 5 gün boyunca; seminerler, okumalar, kitap tahlilleri, şiir ve ezgi şöleni, tarihi mekânlara ve müzelere geziler, hasbihaller gerçekleştirildi. Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra el sanatları, müzik, spor aktiviteleri (voleybol, basketbol, tenis, badminton, mini futbol, masa tenisi, doğa yürüyüşü, okçuluk, paintball, yapay tırmanma duvarı) etkinlikleri gerçekleştirildi.

Kamplarda 5 gün boyunca farklı alanlarda eğitimler alan gençler gerçekten hatırda kalacak güzel vakitler geçirdiler. Farklı illerden gelen akranlarıyla tanışma fırsatı bulan gençler, Anadolu’nun zengin kültürünü daha iyi kavrama, eğitim seminerleri ve uygulamalı eğitimlerle sosyal, kültürel, sportif vb. birçok yönde kendilerini geliştirme fırsatı buldular.