Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu, Kitap Tahlili ve Gençlik Buluşması Gerçekleştirildi

Ortaöğretim Komisyonu, Kitap Tahlili ve Gençlik Buluşması Gerçekleştirildi

0
Ortaöğretim Komisyonu, Kitap Tahlili ve Gençlik Buluşması Gerçekleştirildi

Kur’an’a Göre 4 Terim

 

Ortaöğretim Komisyonunun ortaöğretim öğrencilerine yönelik ayda bir düzenlediği kitap tahlili ve gençlik buluşmasında bu ay Ebu’l A’la el Mevdudi’nin “Kur’an’a Göre 4 Terim” kitabı tahlil edildi. Kitabı Ortaöğretim Komisyon Üyesi Mehmet Ali AKSÜT tahlil etti.

 

İlah, Rab, Din ve İbadet bu dört terim Kur’an da temel bir öneme sahiptir. Kur’an’ı kerimi okuduğumuzda sürekli bu kavramlarla karşılaşırız. Bu kavramları bilmek Kur’an’ın mesajına ulaşmaktır. Bu kavramları bilmeden Kur’an’ının mesajından istifade edemeyiz. Kavramları vahiyle yeniden buluşturmalıyız.” diyen Aksüt kavramları ayrıntılı olarak işleyerek kitap tahlilini tamamladı.

 

Programın kısa film bölümünde Çanakkale Savaşından 57. Alay izlendi.

 

Anadolu Öğrenci Birliği’nin düzenlediği ‘Değişen Dünya ve Müslüman Gençlik Çalıştayı’na katılan Komisyon Üyesi Mehmet ŞAHİN Bey ve öğrencilerimiz çalıştayla ilgili izlenimlerini paylaştılar.

 

Öğrencilerimizden, Burak GÜNDOĞDU Sosyal medyanın (TV, radyo, cep telefonu, internet …) Müslüman kimlik üzerindeki etkileri, Abdusaamed KILIKSIZ Eğitim Sisteminin Müslüman Kimlik Üzerindeki Etkileri, Sedat ÇELİK Yeni Bir Spor Anlayışı Mümkün Değil Midir? Furkan Erden ise Toplumsal Sorumluklarımız konusunda aldığı notları paylaştılar.