Ortaöğretim Komisyonu Hizmetiçi Eğitim Programı Yapıldı

0
203

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu 17 Şubat Cuma günü eğitimcilere yönelik Hizmetiçi Eğitim Programı düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu 17 Şubat Cuma günü eğitimcilere yönelik Hizmetiçi Eğitim Programı düzenledi. Bülbülzade Vakfı Davut Özgül konferans salonunda düzenlenen program akşam yemeği ile başladı.  Programa, Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Adem Er, komisyon üyeleri ve komisyonunda görev alan 65 eğitimci katıldı.

Hizmetiçi eğitim programında bir konuşma yapan Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Adem Er, ülkemizin ve ümmetin geleceği olan gençlerimizi anlamamız ve onlarla ilgilenmemiz gerektiğini belirterek; “Gençliğin sorunlarını anlamalı ve çözümler üretmenin çabası içinde olmalıyız.  Hz. Peygamber’in yola çıktığı insanlara baktığımız zaman gençlerin ön saflarda olduğunu görüyoruz” dedi.

Programda ortaokul birimi başkanı Neşat Arıkan ders grupları ve öğrenci çalışmalarının önemi ile ilgili konuşmalarını yaptı.  Daha sonra Mesut Aydağ ve Savaş Ahmet Aksu eğitimcilerle hasbihal gerçekleştirdi. Savaş Ahmet Aksu şehrimizdeki eğitim sorunlarına ve sivil toplum kuruluşlarına düşen sorumluluklara değindi.

Anadolu Liseleri birimi Başkanı Cumali Kaplan da ortaöğretim çalışmalarımız ve ders grupları ile ilgili sunum yaparak eğitimcilere bilgilendirmelerde bulundu.

Programın sonunda eğitimciler söz alarak düşüncelerini ifade ettiler.