Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Ortaöğretim Komisyonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

0
Ortaöğretim Komisyonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu yaz okulu, komisyon ve sosyal tesis çalışmalarını değerlendirmek ve geliştirmek için dört oturumlu toplantı düzenledi.

 

AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu yaz okulu, komisyon ve sosyal tesis çalışmalarını değerlendirmek ve geliştirmek için dört oturumlu toplantı düzenledi. Toplantılar AÖB Ortaöğretim Komisyon Başkanı Adem Er başkanlığında yapıldı.

1.Oturum: 2014 Yılı Yaz Okulu Toplantısı

Toplantıya Ortaöğretim Komisyon Başkanı Adem Er, Yaz Okulu Genel Koordinatörü Cumali Kaplan, semt Camii Koordinatörleri Sevilay Şakı ve Havva Çalı, Gazikent Bilim-Der ve Fidan-Der Koordinatörleri, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesis Koordinatörü Gülhan Dinç, 29 Ekim Sosyal Tesis Koordinatörü, İstikrar Spor Kulübü’nün yöneticileri ve ortaöğretim komisyonundan üyeler katıldı.

Toplantıya bir önceki toplantının tutanağı okunarak başlandı. Daha sonra Spor kulübünün yaz okulu ile ortak iş yapma ve koordinasyonu görüşüldü. Yaz okulunun yapılacağı camiiler, semtler ve okullar üzerinde planlamalar yapıldı. Bu yıl yaz okulu kapsamında ilk olarak Anaokulu üzerinden 6, 7 ve 8 yaş grubu çocuklarına da yaz okulu çalışmasının yapılması kararlaştırıldı ve planlamalar yapıldı.

2.Oturum: Ortaöğretim Lise ve Ortaokul Komisyonları Toplantısı

Toplantıya Ortaöğretim Lise Komisyon Başkanları Adem Er ve Gülhan Dinç, Ortaokul Komisyon Başkanları Celal Er ve Fatma Yılmaz ve komisyonların üyeleri katıldı. Ayrıca toplantıya Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu üyelerinden Hıdır Akaslan ve Mehmet Ali Eminoğlu da katıldı.

Toplantıda komisyonlar, çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yaptı. Yönetim Kurulu üyeleri de yönetimi temsilen çalışmalar hakkında görüşler beyan ettiler. Daha sonra karşılıklı bilgilendirme, öneri ve taleplerle toplantı verimli bir şekilde tamamlandı.

3.Oturum: Haftalık Komisyon Toplantısı

Ortaöğretim Lise Komisyonu haftalık periyodik toplantısını başkan ve üyelerin katılımı ile yaptı. Toplantıda; yapılan yemekli öğrenci buluşması ve ‘’Yusuf’un Üç Gömleği’’ kitabının tahlil programı değerlendirildi. Daha sonra dönemin son tahlil kitabı, Mayıs ayında yapılacak kültürel geziler, gençlik kurulu çalışması ve diğer gündem maddeleri değerlendirildi.

4.Oturum: Ortaöğretim Komisyonu-Sosyal Tesis Toplantısı

Toplantıya Komisyon üyeleri, Mehmet Akif Sosyal Tesisi Yöneticileri ve eğitimcileri katıldı. Adem Er tarafından Vakıf ve Komisyon çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Daha sonra Sosyal Tesisteki çalışmalarla ilgili Genel Koordinatör Hüseyin Polat tarafından bilgilendirme yapıldı. Ortaöğretim komisyonu ile Sosyal Tesis arasındaki koordinasyonun geliştirilmesi ve ortak çalışmaların nitelikli yapılması için öneriler ve kararlar alındı. Toplantının son bölümünde ise Bülbülzade Vakfı Genel Sekreteri Mehmet Ali Eminoğlu tarafından yeni süreçte izlenecek stratejiler ve sorumluluklar hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı.