Ortaöğretim Erkek Çalıştayı Mersin’de Yapıldı

0
199

Anadolu Platformu Akdeniz Bölgesi Ortaöğretim Komisyonu “Yeni bir gelecek için Erdemli Gençlik” üst başlıklı çalıştay düzenledi.

 Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu Akdeniz Bölgesi Ortaöğretim Komisyonu “Yeni bir gelecek için Erdemli Gençlik” üst başlıklı çalıştay 100 kişinin katılımıyla 16-17 Nisan tarihleri arasında Mersin’de gerçekleştirildi. Akdeniz Eğitim Sağlık Yardımlaşma Derneğinin  ev sahipliğini yaptığı erkek öğrencilere yönelik bölgesel olarak yapılan program oldukça verimli geçti.

Programa Kuranı Kerim okunarak başlandı. Anadolu Platformu Akdeniz Bölgesi Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Kadir Dündar açılış konuşması yaptı. Ülfet Eğitim Ve Yardımlaşma Derneğinden Hasan ARAS’ın sunduğu ‘’Erdemli Gençliğin en büyük hedefi Erdemli Şahsiyet’’ Eğitimci Nuri YILDIZ’ın sunduğu ‘’Erdemli Gençlik ve Ergenlik Dönemi’’ Ülfet Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gazi KILIÇPARLAR’ın sunduğu ‘Erdemli Gençlik ve İslami Davet’’ gibi konuların  yanında Atölye Çalışmaları da  yapıldı. Çalıştay’a Antalya, Mersin, Tarsus, Adana, Osmaniye, İskenderun, Reyhanlı, Antakya, Dörtyol gibi yerlerden  katılım ağlandı. Çalıştay sonrası öğrencilerle Mersin turu yapıldı.