Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Ortaöğretim Bölge Kız Öğrenci Zirvesi Gerçekleşti

Ortaöğretim Bölge Kız Öğrenci Zirvesi Gerçekleşti

0
Ortaöğretim Bölge Kız Öğrenci Zirvesi Gerçekleşti

AÖB Ortaöğretim Birimi Adana Bölgesi Kız Öğrenci Zirvesi Adana’da gerçekleştirildi.

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Ortaöğretim Birimi Adana Bölgesi Kız Öğrenci Zirvesi, 14 Nisan 2019 Pazar günü Ülfet Derneği ev sahipliğinde Adana’da gerçekleştirildi. Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu’nda yapılan zirveye Adana, Mersin, Tarsus, Osmaniye, Payas, Reyhanlı ve Alanya’dan 80 lise öğrencisi ve eğitimcileri katılım gösterdi.

AÖB Ortaöğretim Birimi üyesi ve Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mehmet Makas’ın açılış konuşması ile başlayan program, Ortaöğretim Komisyonu kız öğrenci sorumlusu Buket Makas’ın selamlama konuşması ile devam etti. Konuşmalarında nesil inşasının fedakarlıklarla yapılan çalışmalar neticesinde meydana gelebileceğini ifade eden konuşmacılar, katılımcı öğrencilere teşekkür ederek icra edilecek programın hayırlara vesile olmasını diledi.

Konuşmaların akabinde AKADDER Adana yöneticilerinden Sevil Aldemir “Teşkilatlanmanın Gerekliliği” adlı bir sunum yaptı. Sunumunda örgütlü ve sistemli çalışmanın beraberinde başarı getireceğini belirten Aldemir’in ardından Gaziantep Bülbülzade Vakfı AÖB yöneticilerinden Abdullah Başyiğit “Sanal Gerçeklik ve Algı” başlıklı bir sunum icra etti. Yapılan sunumların akabinde öğrencilerle istasyon modelli atölye çalışmalarına geçilerek 3 ayrı grupta “Doğa ve Mimari”, “İnsan Hakları” ve “Hayvan Hakları” başlıklarında beyin fırtınası yapıldı.

Atölyelerin akabinde çıkan sonuç ve projeler, grup sözcüleri tarafından 15’er dakikalık sunum şeklinde katılımcılara aktarıldı.

Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.