Ortaöğretim Bölge Çalıştayı Gerçekleştirildi

0
223

Malatya Meşale Derneği Kızılay Salonunda 12 Şubat 2012 Pazar günü 900 ile 1600 saatleri arasında Ortaöğretim Komisyonu Bölge Çalıştayı gerçekleştirildi.

Bölgemizde faaliyet gösteren Çelikhan ÇEY-DER, Darende GÜLDESTE, Taştepe TAŞEMDER, Hanımınçiftliği HAN-DER, Tecde TEC-DER, HANIMELİ, TOKİ ve MEŞALE DERNEĞİ Ortaöğrenim Komisyon temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Çalıştay Kuran-ı Kerim tilaveti ve mealinin okunmasıyla başladı. Toplam dört oturum gerçekleştirildi. İlk iki oturumda derneklerin Ortaöğretim Komisyon temsilcileri bölgelerinde gerçekleştirdikleri Ortaöğretim ve Evde Karakter Eğitimi çalışmaları hakkında sunumlar gerçekleştirerek katılımcıları bilgilendirdiler. Bu bölümde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri de katılımcılar ve sunum yapanlar arasında konuşuldu.

Saat 1230  ile 1330 saatleri arasında yemek ve namaz için verilen aradan sonra çalıştayın 3. ve 4. oturumları gerçekleştirildi.

3. oturumun ana konusu yürütülen faaliyetlere ilişkin programların eleştirel bir gözle değerlendirilmesiydi. Bu bölümde katılımcılar serbest kürsü şeklinde yürütülen faaliyetlere ilişkin görüş ve önerilerini dillendirdiler.

4. oturum ise dernekler olarak yürütülen faaliyetlerde kamunun ve uluslar arası destekleme fonlarının imkânlarını kullanmak ve geliştirmek adına yapılacakların konuşulduğu ve tartışıldığı bir içerikteydi.

Saat 1600 da hatıra fotoğraflarının çekimiyle program sonlandırıldı.