Ana Sayfa Kuruluşlar Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Orta Öğretim Bölge Çalıştayı Gerçekleştirildi

Orta Öğretim Bölge Çalıştayı Gerçekleştirildi

0
Orta Öğretim Bölge Çalıştayı Gerçekleştirildi

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu Van Bölgesi Ortaöğretim Çalıştayı gerçekleştirildi.

Van Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliği yaptığı Çalıştaya; Van, Tatvan, Erciş, Muş ve Nizip’ten yaklaşık 40 ortaöğretim öğrencisinin katıldığı Van Gölü sahili Dağönü (Êrenî) köyünde gerçekleştirilen programa öğrencilerin ilgisi bir hayli yüksekti.

8 – 12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen çalıştayda pedagojik olarak eğitim ve eğlence programları uygulandı.  “Nefs Terbiyesi” Üst başlığı çerçevesinde birçok konuşmacının görev aldığı programda; kitap okuma saatleri, öğrencilerin hazırlamış oldukları grup çalışması sunumları, sinema gösterimleri, birçok sosyal etkinlik ve eğlence gerçekleştirildi. Programı Platform adına Fırat KIRANŞAN koordine etti.

12 Temmuz Perşembe günü sona eren program öğrenciler tarafından bir hayli beğenilerek ilgi gördü. Programı çok beğendiklerini ifade eden öğrenciler; “Yaz sezonlarında birkaç defa yapılması gerektiğini söylediler.” Gençliğin var olan gücünün vahiy ile kontrol altına alınarak doğru istikamette kullanılması gerektiği bunun da ancak iyi bir nefis terbiyesinin sağlanmasından geçtiği” bilinci verilmeye çalışılan çalıştaya, aynı zamanda farklı il ve ilçelerden katılan öğrenciler arasındaki kaynaşma ve diyalog’un sağlanması da programın bir başka semeresini teşkil etti.