Onların Yüzü Bu Bayramda da Gülecek

0
91

Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonun “Bir Çocukta Siz Giydirin” sloganı ile her yıl Ramazan ayında organize ettiği Ramazan Yardımları başladı.

18 Temmuz Perşembe günü başlayan Ramazan yardımları 18 gün devam edecek ve 04 Ağustos Pazar günü Kadir Gecesinde sona erecek.

Yardımlar boyunca veritabanımızda kayıtlı bulunan 2.000 aileye Yardım Merkezimizden giyim ve gıda yardımı yapılacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Gaziantep’deki Sivil Toplum Kuruluşlarına 5’er aile verilirken, Gaziantep genelindeki tüm camilerimizdeki imam hatiplere de 3’er aile kontenjan verilecek. Bu sayede vakfımız yardımlarını toplumun her kesimine ulaştırmış olacak.

Her yıl yapılan yardımlardan farklı olarak bu yıl Gaziantep’de sığınmacı olarak yaşayan Suriyeli ailelere de kontenjan ayıran vakfımız yardımların son 4 gününü Suriyeli ailelere ayırdı. 4 gün boyunca yaklaşık 500 Suriyeli aileye giyim ve gıda yardımı yapılacak. Böylelikle vakfımız Ramazan yardımları boyunca yaklaşık 20 bin kişiye giyim ve gıda yardımı yaparak çocukların bir bayrama daha yeni kıyafetleriyle girmesine vesile olacak.