Onlar Eğlenerek Öğreniyorlar

0
206

Bülbülzade vakıf merkezinde ve semt derneklerinde düzenlenen Yaz Okullarında çocuklar eğlenerek öğrenmeye devam ediyor.

Çocukların yaz aylarını daha verimli geçirmeleri amacıyla “Eğlenerek Öğreniyoruz” temasıyla yapılan Yaz Okulları, semt derneklerinde ve Bülbülzade Vakıf merkezinde 4 Ağustos’a kadar devam edecek.

Vakıf merkezindeki yaz okulu Sevinç Bahattin Teymur İmamhatip Ortaokulunda yapılırken, İbrahimli semtinde; Semt-i İbrahimli Derneği, Gazikent semtinde; Bilimder, Cengiz Topel semtinde; Fidander, Merveşehir semtinde; Merveşehir Derneği ve Şehreküstü semtinde; Şehreküstü Derneğinde de yaz okulu yapılıyor. Yaz okullarına 9 ila 16 yaş arasındaki çocuklar kabul ediliyor.

Hafta içinde tam gün olarak yapılan yaz okullarında; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler, Hz. Peygamber’in hayatı (siyer), Peygamberler tarihi, adabı muaşeret ve müzik dersleri veriliyor. Derslerin bitiminin ardından öğrenciler birlikte öğle yemeklerini yiyor ve öğle namazını eda ediyorlar.

Öğleden sonraki bölümde ise sosyal ve kültürel etkinlikler yapılıyor. Yüzme, futbol, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi gezisi,  şehir gezisi, izci kampı ve müze ziyaretleri, çocuk sanat merkezi atölye çalışmaları, çocuk kütüphanesi ziyareti, sinema izleme etkinlikleri ve keçe çalışması yapılıyor. Alanında uzman eğitimcilerle yapılan Yaz Okullarında 5 hafta boyunca dolu dolu bir program uygulanıyor.

Farklı semtlerden gelen öğrenciler için servis imkânının da bulunduğu Yaz Okulları, Ortaöğretim Komisyonu tarafından yürütülüyor.

Ayrıntılı bilgi için: 0546 816 14 67