Onlar Eğlenerek Öğrendiler

0
206

Bülbülzade Vakfı tarafından düzenlenen Yaz Okulları, yapılan bitirme programının ardından sona erdi.

Çocukların yaz aylarını daha verimli geçirmeleri amacıyla Bülbülzade Vakfı tarafından “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla yapılan Yaz Okulu düzenlenen bitirme programının ardından sona erdi.

3 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında Sevinç Bahattin Teymur İmamhatip Ortaokulunda yapılan yaz okuluna 9 ila 16 yaş arasındaki çocuklar kabul edildi. Hafta içinde tam gün olarak yapılan yaz okulunda; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz. Peygamber’in Hayatı (siyer), Peygamberler Tarihi, Adabı Muaşeret ve Müzik dersleri verildi. Öğleden sonraki bölümde ise sosyal ve kültürel etkinlikler yapıldı. Yüzme, futbol, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi gezisi,  şehir gezisi, izci kampı ve müze ziyaretleri, çocuk sanat merkezi atölye çalışmaları, çocuk kütüphanesi ziyareti, sinema izleme etkinlikleri ve keçe çalışmaları yapıldı. Alanında uzman eğitimcilerle yapılan yaz okulunda 5 hafta boyunca dolu dolu bir program uygulandı.

Yaz okulu bitirme programı 3 Ağustos Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı. Programa, Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Adem Er, komisyon üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda öğrenciler tarafından yapılan gösteriler salondakiler tarafından beğenilerek izlendi.

Gösterilerin ardından bilgi yarışması ve Kur’an-ı Kerim ezberinde dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Ardından öğrencilere katılım sertifikaları dağıtıldı.

Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.