Onlar Bu Yaz da Eğlenerek Öğreniyor

0
Onlar Bu Yaz da Eğlenerek Öğreniyor

Bülbülzade Vakfı’nın “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla her sene yaz aylarında düzenlediği yaz okulları semt dernekleri ile birlikte devam ediyor.

Çocuklarımızın yaz aylarını değerlerimizle buluşarak daha verimli geçirilmeleri amacıyla bu sene vakıf merkezinde 24 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında yapılan yaz okulu ilimizin Güneykent Mahallesinde bulunan Sevinç Bahattin Teymur Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılıyor. Vakıf merkezinin yanı sıra Bilimder, Fidander, Şehreküstü Derneği, Semti İbrahimli, Merveşehir, Seyrantepe Semtinde de farklı tarihlerde yaz okulları yapılıyor. Yaz okullarına 9 ila 15 yaş gurupları arasındaki tüm çocuklar kabul edildi.

Hafta içinde tam gün olarak yapılan yaz okullarında; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz. Peygamber’in Hayatı (siyer), Adabı Muaşeret, Peygamberlerimiz ve İletişim Dersi verildi. Öğleden sonraki bölümde ise her bir öğrenci 5 hafta boyunca bir atölyede beceri ve yetenek eğitimleri aldı. Bu kapsamda gitar, mozaik, robotik kodlama, satranç, kaligrafi, pratik İngilizce, keçe yapımı, zekâ oyunları ve yüzme atölyeleri yer aldı. Ayrıca haftanın üç günü de müzeler, çocuk sanat merkezi, Şehitkâmil Belediyesi Geri Dönüşüm Tesisi (MÖP) izci kampı ve gezegen evine ziyaretler yapıldı. Hafta için 5 gün süren yaz okulunda öğrencilerin yaz aylarını dolu dolu geçirecekleri verimli bir program uygulanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.