Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Önder Dayanışma Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Önder Dayanışma Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
Önder Dayanışma Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Önder Dayanışma ve Kalkınma Derneği Başkanı Abdurrahman Dadam 8 Ekim Pazartesi günü Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Merkezi Gaziantep’te bulunan ve Suriyeli muhacirlere yönelik Türkiye’de ve Suriye’de faaliyet gösteren Önder Dayanışma ve Kalkınma Derneği Başkanı Abdurrahman Dadam 8 Ekim Pazartesi günü Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Abdurrahman Dadam’a vakfın faaliyetleriyle ilgili bilgi verildi.

Suriyeli muhacirlerin çok sayıda sorunu olduğunu ve bu sorunları aşmak için sivil toplum kuruluşları olarak ortak çalışmalar yapmak istediklerini belirten Dadam; “Şu anda 7 bin 500 öğrenciye eğitim veriyoruz. Cerablus’ta da bir dernek şubesi açmak istiyoruz. Eğitim, kültür, toplumsal gelişim, spor alanında faaliyetlerimiz var. Suriye’de 5 yıldır okula gitmeyen öğrenciler var. Onlara yönelik birlikte programlar yapmamız lazım. Öğretmenlere yönelik kurslar, öğrencilere yönelik kurslar, kadınlara yönelik terzilik ve kuaförlük kurslarımız var. Türkiye genelinde yapılan sportif müsabakalardan futbol ve satranç alanına katılım sağlıyoruz. Spor alanında dört yüz civarında öğrencimiz var. Her şeyin başı eğitimdir. Bölgemizi parçalamaya yönelik yapılan Sykes-Picot anlaşmasına ancak eğitim ile karşı koyabiliriz” dedi.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de; “Zalimler bizim dağınıklığımızdan faydalanarak ayakta duruyorlar. Bu toprakların gerçek sahipleri olarak bizler birlikte iş yapmayı başarırsak bunlar buralarda duramazlar. Aynı amaç için çalışan birçok dernek vakıf var, ama maalesef irtibatları zayıf. Bizler değerlerimizin ışığında farklılıklarımızı bir tarafa bırakarak çabalamalıyız. En zor değişim zihniyet değişimidir. Sizin burada yaptığınız eğitim, kültür, sanat alanındaki çalışmalar çok kıymetli” dedi.

Görüşmenin ardından Abdurrahman Dadam Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezini gezdi. Dadam, Türkiyeli ve Suriyeli 10 dernek tarafından ortak oluşturulacak kardeşlik ormanına da bin fidanla destek vereceklerini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.