Ona Yolculuk (Arapça) Çıktı!

0
533

Turgay Aldemir tarafından kaleme alınan “Ona Yolculuk (Hz. Muhammed’in Örnekliği)” adlı kitabın Arapça baskısı çıktı.

Turgay Aldemir'in yazdığı "Ona Yolculuk (Hz. Muhammed'in Örnekliği)" adlı eserin Arapça baskısı Tire Kitap tarafından yapılarak okurun istifadesine sunuldu. 

 

1400 yıl önce, yüreği kuraklaşmış bir toplumun üzerine sağanak bir yağmur başladı. Bu yağmur adalet, ahlak, şefkat ve özgürlük yağmuruydu.

 

Bir tarafta insana uygulanan zulüm doruk noktaya ulaşırken, bir tarafta da insana verilecek değerin en güzel ifadesi Onun yaşantısında hayat buluyordu.

 

O, cesareti ve zekâsıyla içinde yaşadığı toplumun gönlünü fethetmiş, hoşgörüsüyle yüreklere taht kurmuştu. Kadının ve kız çocuklarının hakir görüldüğü bir dönemde aile hayatında onlara verdiği kıymet ve gösterdiği nezaketle, önderliğin en güzel örneklerini sergilemişti.

 

O, yaşadığı toplumun bağrından filizlenen bir değerdi. Onun ticareti güvenle yoğrulmuştu. Bu güven, cömertliği ve alçakgönüllülüğüyle komşuluğunda da kendini göstermişti. Çünkü O, komşusu açken asla tok yatmazdı. O, kulluğu hayatının merkezine koymuştu.

 

O, geceleri kıyama, gündüzleri de sıyama (oruca) önem verirdi. Salih amelleri hayatın her alanını kuşatmıştı. Ameli hayatı da bir bütünlük ve hayatla uyumluluk içindeydi.