Öğretmenler Malatya’da Darbe Sürecini Değerlendirdi

0
202

Anadolu Platformu Öğretmen Komisyonu, 15 Temmuz darbe sürecini değerlendirmek üzere Meşale Derneği’nde toplandı.

 7 Ağustos Pazar günü Malatya’da düzenlenen toplantıya Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz, Gazi Kılıçparlar ve illerden gelen öğretmen komisyonu temsilcileri katıldı.

15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimi ve sürecin değerlendirildiği toplantıda toplumsal mutabakatın sağlanmış olmasının yeni bir sürecin başlamasına vesile olabileceği vurgulandı.

Toplantıda konuşan Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, “Yeni dönemde kuşatıcı, bütünleştirici, kimseyi ötekileştirmeyen bir dilin kullanılması oldukça önemlidir. Yeni nesillerin yetişmesinde önemli bir misyona sahip olan öğretmenlerin daha fazla sorumluluk almaları, sürece ciddi anlamda olumlu katkı sağlayacaktır. Bu yüzden yeni süreçte, daha fazla çalışmalı, daha fazla düşünmeli, daha fazla insana temas etmeliyiz” dedi.

Yeni dönemde öğretmenlere önemli vazifeler düştüğünü söyleyen Şengöz ise şunları kaydetti: “Toplumların dönüşmesi ancak sağlıklı bir eğitim ile mümkün olabilir. Sağlıklı bir eğitim de her öğretmenin inisiyatif almasını, çalışmasını, kafa yormasını gerektirir. Bu anlamda yaptığınız çalışmalar takdire şayandır. Ancak yeni bir dönemden bahsediyoruz. Bu yeni dönemin uzun soluklu ve Müslümanların lehine işlemesi de eğitim faaliyetleri ile doğrudan ilişkilendirilebilir. Bu sebeple sizlere çok iş düşüyor.”

Toplantı, il temsilcilerinin değerlendirmeleri, görüş ve önerileri ile sona erdi.