Ana Sayfa Komisyon Haberleri Öğretmenler Komisyonu Hasbihal Toplantısı Yapıldı

Öğretmenler Komisyonu Hasbihal Toplantısı Yapıldı

0
Öğretmenler Komisyonu Hasbihal Toplantısı Yapıldı

Bülbülzade Vakfı Öğretmenler Komisyonu hasbihal toplantısı 14 Eylül Perşembe günü Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) konferans salonunda yapıldı.

Bülbülzade Vakfı Öğretmenler Komisyonu toplantısına Komisyon Başkanı Hıdır Akaslan, komisyon üyeleri ve davetliler katıldı. Toplantıda, geçen eğitim-öğretim döneminde yapılan çalışmalar ile önümüzdeki döneminde yapılacak çalışmalar ele alındı.

Toplantıda bir konuşma yapan Komisyon Başkanı Akaslan, yaz boyunca özellikle de Ramazan ayında yapılan çalışmaların değerlendirilmesinin ardından bu yıl ki çalışma planını hazırladıklarını belirtti. Akaslan sözlerini şöyle sürdürdü; “Vakıf bünyesinde gönüllülük esasıyla geçmişten beri yapılan bu kutlu çalışmaların gelecek nesillerde yeni fikirler ve eylemler geliştirerek, elini taşın altına koyan sorumlu gençler yetiştirmeliyiz.”

Toplantıda yeni yılda yapılacak ders gruplarının durumları da masaya yatırıldı. Yeni yılda yapılacak olan ders gruplarının evlerde yapılması, böylelikle komisyon üyesi öğretmen ailelerinin tanışması ve kaynaşması açısından önemli olduğu vurgulandı.

Bunun yanı sıra yıl içerisinde yapılacak hasbihallerin 8’i ilk dönem, 8’i de ikinci dönem olmak üzere toplam 16 hafta yapılması kararlaştırıldı. Toplantıda ilk dönem hasbihallerinin 13 Ekim-8 Aralık tarihleri arasında yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Ayrıca bu hasbihallerle birlikte konferansların da düzenlenileceği belirtildi.