Öğretmen Komisyonu Toplandı

0
174

Anadolu Platformu Öğretmen Komisyonu Gaziantep ilinde Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde toplandı.

Toplantıya Anadolu Platformu Başkan Yardımcısı ve Öğretmen Komisyonu Başkanı Gazi KILIÇPARLAR ile İstanbul, Antalya, Hatay, Mersin, Adana, Adıyaman, Malatya, Gaziantep illerinden öğretmen komisyonu sorumluları katıldı.

Anadolu Platformunun lokomotif komisyonlarından biri olan Öğretmen Komisyonun yönetiminin oluşturulması, süreç içerisinde yapılacak çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunulan toplantıda; her yıl yapılan genel öğretmen sempozyumu ile bölge öğretmen sempozyumlarının birbirinin devamı ve destekleyicisi olacak konularla yapılmasına dikkat edilmesi ve sempozyum sunumlarının kitaplaştırılarak kalıcı hale getirilmesine karar verildi. Milli Eğitim politikalarının belirlenmesinde söylenecek sözümüzün olduğu, alanda çalışanlar olarak duyarlılıklarımızın izah edilmesi, neslin ıslahında öğretmenlerin daha aktif rol almasının önemi vurgulandı.

Toplantının ikinci bölümünde ise Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay ALDEMİR ile hasbıhal edildi. ALDEMİR konuşmasında; insan faktörünün öneminden içinde yaşadığımız çağın, zamanın sözünü söylemek, mekanlarda vahyin bu çağa tanıklığını seslendirmek gerektiğini belirtti. Gündeme ilişkin değerlendirmelerle toplantı sona erdi.