Ana Sayfa Komisyon Haberleri Öğretmen Komisyonu Öğretmen Komisyonu Kahvaltılı Hasbihal Programı Düzenledi

Öğretmen Komisyonu Kahvaltılı Hasbihal Programı Düzenledi

0
Öğretmen Komisyonu Kahvaltılı Hasbihal Programı Düzenledi

Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu yeni eğitim öğretim döneminin başlangıcı dolayısıyla kahvaltılı hasbihal programı düzenledi.

Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu 29 Eylül Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yeni eğitim öğretim döneminin başlangıcı dolayısıyla kahvaltılı hasbihal programı düzenledi. Programa Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özmantar ve komisyon üyesi öğretmenler katıldı.

Yeni dönemin değerlendirilmesi, tanışma, ders halkalarını teşekkülü gibi konuların ele alındığı kahvaltı programında bir konuşma yapan Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, herkesin farklı kanallardan kurtuluş yollarının peşinde koştuğunu belirterek şunları dile getirdi:

“Bizler tutunmuş olduğumuz ipin peşinde, Kur’an ve sünnetin izinde, kurtuluş yolunda emin adımlarla ilerleme azmindeyiz. Bülbülzade Vakfındaki bütün gönüllülerimiz bu azim ve bu kanaatle yollarına devam ediyorlar. Bizler iyilik etrafında toplanmış bir kitleyiz. Bütün temel hareket noktamızı yaptığımız iyilikler oluşturuyor.

İnsana yönelik iyiliklerimiz var, yetim çalışmalarımız var, eğitim çalışmalarımız, doğaya yönelik iyiliklerimiz var, orman çalışmalarımız var. Çevreyi korumak adına, güzelleştirmek adına faaliyetlerimiz var. İyiliğin her damarında olmak istiyoruz. Şunu da çok iyi biliyoruz: ‘İyilik eden, mükâfat beklediğinde o bir tefecidir.’ Ne dünyalık peşindeyiz ne de bu iyilikler sonucunda makam mevki edinmek peşindeyiz. İyiliği Allah adına, O’nun rızasını kazanmak için yapıyoruz.”

Konuşmanın ardından salonda bulunan katılımcılar çeşitli konulardaki fikirlerini beyan ettiler. Program yapılan hasbihallerin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.