Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Öğretmen Komisyonu Hasbihal Toplantısı Yapıldı

Öğretmen Komisyonu Hasbihal Toplantısı Yapıldı

0
Öğretmen Komisyonu Hasbihal Toplantısı Yapıldı

Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonun aylık olarak yaptığı Öğretmen Hasbihal Toplantısının ilki 10 Ekim Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı.

Toplantıya Öğretmen Komisyonu Başkanı Hıdır Akaslan, komisyon üyeleri ve 70 civarında öğretmen katıldı. Hasbihal toplantısında yeni eğitim öğretim döneminde yapılacak çalışmalar müzakere edildi. Ömer Yıldız tarafından sunulan toplantının açılış konuşmasını Öğretmen Komisyonu Başkanı Hıdır Akaslan yaptı. Akaslan sunumunda 2 milyarlık İslam coğrafyasının gözünün bu topraklardan çıkacak bir umuda baktığını belirterek; “Bu coğrafya 2 milyar Müslümanın gözünü çevirip baktığı yerdir. Burada söylediğimiz her bir söz, her bir pratik, konuştuğumuz, attığımız her bir adımın bir heyecan dalgası oluşturduğunun farkında olmamız lazım. Her birimizin okunmaya, dinlenmeye ve merak edilmeye değer bir hikâyesinin olması gerektiği kanaatindeyim. Bizi anlattıkları zaman çocuklarımız, öğrencilerimiz can kulağıyla dinleyecekleri bir yaşam serüvenimizin olması gerektiğine inanıyorum. İslami literatüre baktığımızda Hz. Peygamber ve sahabelerin yaşam öykülerinden onları tanımaya çalışıyoruz. Musab Bin Umeyr’in, Ebuzer ’in, Hz. Ebu Bekir’in okunmaya değer bir hayatları vardı. Bulundukları çağa, bulundukları coğrafyaya damga vuran, iz bırakan, eser bırakan, tarihin yatağını değiştirerek giden insanların tamamının okunmaya değer hayatları vardı. Bizim de okunmaya değer, dinlenmeye değer iz bırakan bir hikâyemizin olması gerekiyor. Yahut da bulunduğu coğrafyaya, tarihe iz bırakan grubun içinde yer almamız gerekiyor” dedi.

Konuşmanın ardından öğretmen komisyonu üyesi Abdurrahman Örnek; “Herkesin yüreğine dokunan öğretmen” konulu sunumunu yaptı. Ardından yine öğretmen komisyonu üyesi İsmail Akgedik 29 Eylül – 3 Ekim arasında gerçekleştirdiği Kudüs Ziyareti hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Sunumların ardından hasbihal toplantısı sona erdi.

Tüm Galeriyi Görüntülemek için Tıklayınız…