Öğretmen Hasbihal Seminerleri Başladı

0
182

Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu tarafından “Geçmişten Günümüze Eğitim” üst başlığı ile düzenlenen Öğretmen Hasbihal Seminerleri önsöz programı ile başladı.

13 Ekim Cuma günü Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Konferans Salonunda ilki yapılan seminerlere Öğretmen Komisyonu Başkanı Mehmet Hıdır Akaslan, komisyon üyeleri ve çok sayıda öğretmen ve davetli katıldı.

Eğitimci yöneticisi Mesut Aydağ moderatörlüğünde yapılan ilk oturumda Komisyon Başkanı Mehmet Hıdır Aksalan bir konuşma yaptı. İlk oturumda; öğretmen çalışmalarının çok önemsendiği, eğitimin bir insan yetiştirme ve insanı insan etme süreci olduğu, Türkiye’deki eğitimde en büyük sorumluluğun öğretmene düştüğü ve bu seminer kuşağında Osmanlı’dan günümüze eğitimin serencamının anlatılacağını vurguladı.

Daha sonra diğer sunumları yapacak olan hocalar tek tek kürsüye gelerek sunumları ile ilgili birer girizgâh yaptılar. Sunumların ardından soru-cevap kısmı yapıldı.

Her hafta Cuma günü saat 19.30’da BEKAM Konferans Salonunda yapılacak seminer 8 hafta devam edecek. Bahar aylarında da devam edecek olan seminer kuşağının sonunda Prof. Dr. Adnan Demircan bir konferans verecek.