Ana Sayfa Kuruluşlar Öğretmen ders gruplarına yönelik Hizmet içi Program düzenlendi.

Öğretmen ders gruplarına yönelik Hizmet içi Program düzenlendi.

0
Öğretmen ders gruplarına yönelik  Hizmet içi Program düzenlendi.

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği tarafından 26 Kasım 2015 Perşembe günü İlsander Veli ABA Konferans Salonu’nda dernek ders grup sorumluları ve Öğretmen ders gruplarına yönelik Hizmet içi Program düzenlendi.

ALLAH VE PEYGAMBER TASAVVURUNU GÜNCEL TUTMALIYIZ

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği tarafından 26 Kasım 2015 Perşembe günü İlsander Veli ABA Konferans Salonu’nda dernek ders grup sorumluları  ve Öğretmen ders gruplarına yönelik  Hizmet içi Program düzenlendi.

Çok sayıda dernek gönüllüsünün dinleyici olarak katıldığı programa, Bülbülzade Vakfı ve Anadolu Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay ALDEMİR ve Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Başkanı M. Hıdır AKASLAN sunumcu olarak katıldı.

“Ders Gruplarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” konusunu anlatan AKASLAN, “Bizim önem vermemiz gereken ve nitelikli insanlarımızın yetiştiği yerler ders halkalarımızdır. Oralarda bizlerin gündeme dair, dernek ve vakıflarımızın faaliyetlerine dair ve de ders programlarımızda belirtilen konulara dair konuşmamız gerekir” dedi.

“Hz. Peygamber ve İnsanlık Onuru” konusunu ise Anadolu Platformu Başkanı Turgay ALDEMİR anlattı. Allah’ın dilemesiyle her şeyin gerçekleştiğini ifade eden ALDEMİR, “ Allah’ın külli iradesi bizim cüz’i irademizden bağımsız değildir. Doğru işler yaparsak;  Allah, görünen ve görünmeyen güçlerle bizi destekler. İnsanlar, dilimizle anlattıklarımızdan çok davranışlarımıza bakıyorlar. Peygamberimiz önümüzde en büyük modeldir. O, hayatın içinde olarak insanlara örneklik oluşturmuştur. Bizler de Allah ve Peygamber tasavvurlarımızı güncel tutmalıyız. Hz. Peygamber yüreği çoraklaşan toplumu, adalet, merhamet ve özgürlükle buluşturmuştur” dedi.

Teşkilatçı adam çarpanı yüksek işler yapar.

Önemli bir eşikte bulunduğumuzu vurgulayan ALDEMİR, “İçinde bulunduğumuz bu yeni süreç, sorumluluğumuzu bir kat daha artırıyor. Yaşadığımız bu süreçlerde sorumluluklarımızı iktidara bırakamayız.  Bıraktığımız takdirde büyük bir kırılmanın ve yanılsamanın içerisine düşeriz. Elbette iktidarların yaptığı güzel şeyler,  halkın sorunlarına dair birçok isabetli çözümleri var. Sorunların çözümünde payanda değil paydaş olmalıyız. Siyaset size bir iklim oluşturur, siz gidip de ağacın altında yatarsanız bir ürün ortaya çıkmaz. Teşkilatçı adam çarpanı yüksek işler yapar. Toplumsal mücadeleyi kuşanan birinin özel hesabı (hayatı) olamaz. Biz önde olalım diğerleri arkamızdan gelir. Biz üretilmiş bir bilgiyi ithal etmek yerine, üst bir bilinç oluşturarak, emperyalist zihinleri aşmalıyız” dedi.

Program, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.