Öğrenciler Ödüllerine Kavuştular

0
Öğrenciler Ödüllerine Kavuştular

Sultangazi ilçesinde faaliyet gösteren Fıtrat Derneği yine güzel bir çalışmaya imza attı.

Altı aydır devam eden lise öğrencilerine yönelik “Değerler Eğitimi Programı” sona erdi. Program sonunda 5 Mayıs’ta sınava giren öğrenciler heyecanla bekledikleri ödüllerine kavuştu.

Programda birinciye ve gurup hocasına umre ödülü, ikinciye Iphone cep telefonu, üçüncülere tablet bilgisayar ödülü verildi. Diğer öğrencilere de mansiyon ödüller verildi.

Ödül töreni 12 Mayıs Pazar günü saat: 21.00’da Sultangazi Belediyesi 50. Yıl Kültür Merkezi’nde yapıldı. Oldukça heyecanlı geçen programdan özetler:

Fatih Ulu’nun sunuculuğunu yaptığı program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetini Muhammed Akverdi, okunan ayetlerin mealini de Selim Yağcı okudu. Sonrasında dernek başkanı Sayın Sıddık Karaduman selamlama konuşması yaptı.

Daha sonra Bilal Akverdi dernek faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra ortaöğretim komisyonu başkanı Bilal Yaman ortaöğretim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sonrasında Yusuf Yıldırım “Değerler Eğitimi Programı” hakkında bilgi verdi. Ardından ödül törenine geçildi.

Oldukça heyecanlı geçen ödül töreni görülmeye değerdi.

Birincilik ödülü olan umre seyahati ödülün hak eden öğrenci Esma Peker ve gurup hocası Elif Oğuz oldu.

Ödüllerini AKDAV vakfı başkanı Sayın Ahmet Çamurluoğlu ve Navigatour Seyahat acentesi sahibi Sayın Sadettin Erdinç beyefendiler takdim ettiler.

İkincilik ödülü olan Iphone cep telefonu ödülünü hak eden öğrenci Huriye Barış oldu. İkincilik ödülünü araştırmacı yazar Sayın Hanifi Tosun takdim ettiler.

Üçüncülük ödülü olan tablet bilgisayar ödülünü hak eden öğrenciler Ayşenur Çakır ve Mücahit Akbulut oldular. Üçüncülük ödüllerini Yusuf Yıldırım ve Yazar Mehmet Kızılay beyefendiler takdim ettiler.

Katılan diğer öğrencilere de kitap setleri hediye edildi.

Program toplu hatıra fotoğrafı çekilerek sona erdi.