Ödüller Sahiplerini Buldu

0
Ödüller Sahiplerini Buldu

7 Ekim 2012 de Türkiye genelinde yapılan Kur’an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması sonuçlarına göre Elbistan’da ilk üçe girenlere ödülleri yapılan törenle verildi.

Kur’an-ı Anlama Platformu ve üye kurumlar tarafından organize edilen yarışma Elbistan’da kısa adı ÇINAR-DER olan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından 7 Ekim 2012 Pazar günü Elbistan Ortaokulunda yapılmıştı.

Kurban Bayramı sonrasında açıklanan sonuçlara göre ilçemizde birinciliği Hafız Zişan KURT, ikinciliği eğitimci Mehmet GÜMÜŞ, üçüncülüğü ise Yasemin SEVİMLİ hanım kazanmışlardı. Çınar-Der yaptığı bir törenle ilk üçe giren değerli Kur’an dostlarına altın ödüllerini takdim etti.

Dernek binasında yapılan tören yarışmanın birincisi Hafız Zişan KURT hocanın okuduğu Kur’an tilaveti ile başladı. Başkan Akif PAK’ın selamlama konuşması ve Kurban bayramında İHH organizasyonu ile Irak’a yaptığı ziyaretten kısa izlenimlerini anlatması ile devam etti. Irak’ta kurban kesimi ve yardım dağıtımının orada bulunan partner kurumlarla birlikte yapıldığını, Müslümanların bütün zorluklara rağmen özellikle yetimler üzerinde önemli çalışmalarının olduğunu gördüğünü belirtti.

Ödüllerin dağıtımında birinci olan Zişan KURT Hocanın ödülünü yıllardır ÇINAR-DER’E Başkan olarak büyük hizmetleri olan İbrahim KILINÇ takdim etti. Zişan hoca, yarışmanın ve ÇINAR-DER’İn yaptığı faaliyetlerin kendisini duygulandırdığını ve çok önemli gördüğünü belirtti. Aldığı ödülü de çok anlamlı bulan Zişan Hoca ödülün bir kısmını yapılan yeni dernek binası için bağışladı. İkinci olan Mehmet GÜMÜŞ Hocanın ödülünü de yapılan eğitim çalışmalarında büyük emekleri olan Sebahattin ÇOLAK verdiler. Mehmet GÜMÜŞ de bu yarışmanın kendisinde ve çevresinde Kur’an’ın anlamı üzerinde okumaların daha planlı ve disiplinli bir şekilde etkisinin olduğunu belirterek bu yarışmanın Elbistan’da organizasyonunu gerçekleştiren ÇINAR-DER’E teşekkür etti. Yarışmanın üçüncüsü Yasemin Hanıma ödülü ise ÇINAR-DER gönüllüsü bayanlar tarafından takdim edildi.