Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği ODTÜ’deki saldırılar Gaziantep’te protesto edildi

ODTÜ’deki saldırılar Gaziantep’te protesto edildi

0
ODTÜ’deki saldırılar Gaziantep’te protesto edildi

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi, ODTÜ’de namaz kılan öğrencilere yapılan saldırıları Gaziantep Üniversitesi önünde düzenlediği eylemle protesto etti.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde namaz kılan öğrencilere yapılan saldırıları Gaziantep Üniversitesi önünde protesto etti.

25 Aralık Cuma günü düzenlenen eylemde öğrenciler, GAÜN külliyesi içindeki camide kılınan Cuma namazının sonra slogan atarak üniversitenin giriş kapısına geldiler. Burada toplanan kalabalık taşıdıkları dövizlerle ve atılan sloganlarla ODTÜ’de yaşanan saldırıları protesto etti.

Usame Çolakoğlu tarafından okunan basın bildirisinde ODTÜ’de seccadeye el uzatan provokatörler uyarılarak, “AÖB olarak ODTÜ’deki kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilan ediyor, seccadelerimize kirli ellerini uzatan karanlık güruhu tövbeye davet ediyoruz” denildi.

İşte basın açıklamasının tam metni:

ODTÜ’DE SECCADEYE EL UZATAN PROVAKATÖRLERİ UYARIYORUZ!

 

ODTÜ’de konuşlanan adeta kendilerini ODTÜ’nün sahibi olarak gören; kerameti kendinden menkul, yaşadığı toprakların ruhundan bihaber çeteler bugün namaz kılan öğrencilere saldırmış ve bazı öğrencileri darp etmişlerdir.

Namaza yönelik bu ciddi provokasyon karşısında Müslüman gençlerin sağduyulu yaklaşımı bir çatışmanın yaşanmasını engellemiştir.

ODTÜ içerisinde bu yaşananlar ilk değildir. Daha öncede benzeri tahammülsüzlükler yaşanmıştır.  Üniversiteyi kontrol etmek, babalarının çiftliği gibi yönetmek isteyen çetelerin, kendilerinden başka ve kendilerinden izinsiz herhangi bir düşüncenin örgütlenmemesi için şiddet, iftira dahil her türlü mekanizmayı işlettiği bilinmektedir. Bu saldırı olayında da sanki saldırgan kendileri değilmiş gibi mazlum edebiyatı yaparak İslam’a ve Müslümanlara karşı birliktelik çağrılarında bulunmuşlardır. ODTÜ’de ayaklarının altındaki zeminin kaydığını düşünerek çığırtkanlık yapan bu karanlık taife Müslüman gençlerin bütün iyi niyetli yaklaşımlarına rağmen provakatif saldırılardan vazgeçmemektedirler.

Yaklaşık bir senedir İslami değerlere karşı hazımsız davranan bu provokatörler,  adeta sürek avı başlatarak, namaz kılan bazı öğrencileri takip ederek, yalnız yakalayıp darp etmişler, bununla da yetinmeyip bıçak çekerek, tehditler savurarak, telefonları gasp ederek iyice ileri gitmişlerdir.

Namaz kılan gençlere saldıranlara sesleniyoruz:

İnançsız olabilirsiniz, anlarız.

Duyarsız olabilirsiniz, anlarız.

Başka dünyalara ait olabilirsiniz, anlarız.

Hatırlatmak isteriz ki; bu memlekette ezana ve namaza el uzatanlara “gâvur” denir.

Yani;

Bu memlekete ve bu memleketin çocuklarına “gavur”luk yapamazsınız.

Müslüman gençler tüm üniversitelerde faaliyette bulundukları gibi ODTÜ’de de namaz kılmaya, mescit talebinde bulunmaya ve İslam’ın güzelliklerine insanları davet etmeye devam edeceklerdir. Bu anlamda bunu engellemek isteyen, üniversiteleri kontrol altında tutmak isteyen, öğrencilere baskı yapan, şiddete başvurarak başka düşüncelere hayat hakkı tanımayan anlayışların deşifre edilmesi ve bu anlayışlarla mücadele edilmesi için ülkemizdeki insanları duyarlı olmaya çağırıyoruz.

Saldırgan çeteler unutmasın ki bu saldırılar inanç değerlerimizden bizi bir adım bile geri attıramaz. Kendinize başka uğraşlar bulun.

Anadolu Öğrenci Birliği olarak ODTÜ’deki kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilan ediyor, seccadelerimize kirli ellerini uzatan karanlık güruhu tövbeye davet ediyoruz.