O rapor öldü – (Hakan Albayrak)

0
155

Siyonist lobiler “Bütün dünya Palmer Raporu`nun Türkiye aleyhindeki ve İsrail lehindeki bölümlerini konuşacak” diye seviniyorlardı.

Siyonist lobiler “Bütün dünya Palmer Raporu`nun Türkiye aleyhindeki ve İsrail lehindeki bölümlerini konuşacak” diye seviniyorlardı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, raporun New York Times`a sızdırılmasından birkaç saat sonra Türkiye`nin İsrail`e uygulayacağı yaptırımları açıklayınca, Siyonist komplo güme gitti.

Türkiye öyle ağır konuştu ki rapor o ağırlığın altında ezildi; daha BM Genel Sekreteri Ban Ki Mun`un önüne gelip resmiyet kazanmadan haber değerini yitirdi.

Palmer Raporu`nda yer alan “Gazze ablukası yasal”, “İsrailli komandolar kendilerini savundu”, “İHH şaibeli bir kuruluş”, “Türk hükümeti krizin önüne geçmek için yeterince uğraşmadı” gibi acayip hükümler değil, Türkiye`nin İsrail`e çektiği restler salladı dünyayı:

“Flaş… Flaş…Flaş… Türkiye İsrail elçisini kovuyor.”

“Flaş… Flaş… Flaş… Türkiye İsrail`le tüm askeri anlaşmalarını askıya aldı.”

“Flaş… Flaş… Flaş… Türkiye Doğu Akdeniz`de İsrail`e meydan okuyacak.”

O gün bugündür dünya basını İsrail`in içine düştüğü zor durumu yazıyor, Mısır`daki gelişmelere de atıfta bulunarak İsrail`in yalnızlaşmasından söz ediyor, “İsrail köşeye sıkıştı” diyor.

İsrail gazetelerinin manşetlerinden ve köşelerinden de çaresizlik okunuyor; kimi “Özür dileyelim” diyor, kimi “ABD`ye yalvaralım da Türkiye`yi sakinleştirsin”.

Öte yandan ABD`li ve Avrupalı devlet adamları da Mavi Marmara tartışmasının ayrıntılarına girmeyip “Şu işi artık tatlıya bağlasak” türünden açıklamalar yapıyorlar ve Türkiye`nin gönlünü almaya çalışıyorlar.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da şu günlerde pek alttan alıyor, Türkiye`ye pek yumuşak mesajlar gönderiyor.

Şartlar onu böyle davranmaya zorluyor.

Hükümet olaya hiç vakit kaybetmeden ve gereken sertlikte müdahale etmiş olmasaydı, Palmer Raporu`ndaki çirkin propagandalar alıp başını gider ve bugünkü bu tablo yerine bambaşka bir tablo oluşabilirdi; hedef tahtasında İsrail`in değil Türkiye`nin yer aldığı, Mavi Marmara ve AK Parti hükümetinin sanık sandalyesinde oturduğu bir tablo.

Öyle bir tablo çizmeye çalışanlar yok mu?

Az da olsa var.

Ne tuhaftır ki bilhassa Türkiye`de var.

Bazı siyasetçiler, bazı gazeteci-yazarlar, bazı kanaat önderleri yahut onların kraldan fazla kralcı takipçileri, “Vay Mavi Marmara niye gitti, vay hükümet niye engel olmadı?” diye yaygara kopararak, ölü doğmuş olan Palmer Raporu`nu canlandırmaya çalışıyorlar.

Neymiş?

“Bugüne kadar sorulmayan soruları sorma cesaretini göstermek”miş!

Yahu, Mavi Marmara`nın vurulduğu andan beri o soruları sorup duranlar ve hatta işi şehitlere dil uzatmaya kadar vardıranlar hep olmadı mı zaten?

31 Mayıs 2010`dan beri bu mevzuları 1000 kere konuştuk, yetmedi mi?

Şu günlerde o soruları alevlendirenlerin muradı ne?

Evet; ölü doğmuş olan Palmer Raporu`nu canlandırmak ve İsrail aleyhindeki havayı dağıtmak değilse ne?

Nafile uğraşıyorlar.

Beyhude çırpınıyorlar.

Hükümet, Palmer Raporu`nu buruşturup tarihin çöp tenekesine atmıştır ve Türkiye`nin İsrail karşısındaki onurlu duruşu bozulmadığı müddetçe o raporu oradan çıkarıp ihya etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir inşaallah.

İsrail siyasetinin ve basınının bile gördüğü bu gerçeği `bizimkiler` de bir an evvel görebilseler boşuna yorulmamış ve bizi de boşuna yormamış olurlar.

Yeni Şafak

———————————-
Hakan Albayrak
 
DİĞER KÖŞE YAZILARI
[catlist name=”Hakan Albayrak”]