Nizip Yaz Okulu

0
267

Kuranı Kerim, siyer, Temel dini bilgiler, satranç, tasarım, yüzme kursu, futbol ve çeşitli aktivitelerin bulunduğu yaz okulu çalışmasına yoğun talep oldu.

NEDDER’İN Eğlenerek öğreniyorum “ YAZ OKULU” programına Nizip’liler büyük ilgi gösterdi.  Kuranı Kerim, siyer, Temel dini bilgiler, satranç, tasarım, yüzme kursu, futbol ve çeşitli aktivitelerin bulunduğu yaz okulu çalışmasına yoğun talep oldu. 60 olarak planlanan öğrenci sayısı 120’ye çıktı. Bu konuda açıklama yapan Yaz Okulu Koordinatörü Mehmet BİÇİMCİ: “yaz okulunu planladığımız öğrenci sayısı 60 idi ancak yoğun taleplerle eğitimci kadromuzu iki katına çıkarmak sureti ile öğrenci sayısını 120 ye çıkardık. Yinede gelen talepleri karşılayamadık.  Kursumuza yoğun talebin sebebi ise NEDDER’İN çalışmalarının Nizip’liler tarafından bilinmesi ve insanların kendi çocuklarının Dini bilgiler yanında sosyal faaliyetlerden de geri kalmalarını istememeleridir. Biz hem Kuranı Kerim dersi verirken hem de yüzme kursu veriyoruz. Hem dini bilgilerimizi öğretiyor hem de öğrencilerin kendilerini geliştirecekleri satranç, tasarım dersleri ile farklı alanlarda da yetiştiriyoruz. Bu yaz elimizde olmayan nedenlerle alamadığımız öğrencilerimizi gelecek yaz İnşallah almayı Planlıyoruz.” dedi.

NEDDER gelecek yaz düzenlemeyi planladığı YAZ OKULU çalışmalarını gelen talepleri göz önünde bulundurarak düzenleyecektir.