Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Nizamülmülk İHL’de Aşure Programı

Nizamülmülk İHL’de Aşure Programı

0
Nizamülmülk İHL’de Aşure Programı

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu, Nizamülmülk Anadolu İHL’de 400 kişilik aşure programı düzenledi.

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu, Erdemli Gençlik Projesi (EGP) kapsamında Yüreğir Nizamülmülk Anadolu İHL’de 400 kişilik aşure programı düzenledi.

27 Eylül Perşembe günü yapılan aşure ikramı etkinliğine Nizamülmülk Anadolu İHL Müdürü Abdulkadir Yalçınkaya, Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mehmet Makas ile çok sayıda okul müdürü ve eğitimciyle okul öğrencileri katıldı.

Okul konferans salonunda Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, okul müdürü Abdulkadir Yalçınkaya’nın selamlama konuşması ile devam etti. Sonrasında ise Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar kürsüye davet edildi.

Organizasyonun tertiplenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Kılıçparlar, Muharrem ayı içerisinde gelenekselleşen aşure ikramları gibi ritüellerin, yakınlaşma ve davet anlamında değerlendirilmesi gereken birer fırsat olduğunu ifade etti.

Konuşmaların akabinde tüm okul öğrencilerine ve okul çevresindeki esnaflara aşure ikram edildi. Aşure yapımına İyilikder Adana Temsilciliği de destek verdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.