Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Nesiller Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Nesiller Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
Nesiller Derneği’nden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Antakya’da yaşayan Filistinliler tarafından kurulan Nesiller Derneği Başkanı Ammar Almasri ve Başkan Yardımcısı Eymen Ramazan Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

24 Eylül Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Kaçmazer ile görüşen Ammar Almasri yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “Diyalog kanallarını açık tutmamız son derece önemli. Bizler ne kadar iletişim kurabilirsek o kadar kucaklaşabilir, birbirimize o kadar sahip çıkabiliriz. Sizleri de en kısa zamanda Antakya’da misafir etmek isteriz” dedi. 

Vakfın çalışmalarını anlatarak Filistin, Suriye, Türkiye ve diğer bütün İslam coğrafyasının ortak bir kaderi olduğunu vurgulayan Kaçmazer ise, “Türkiye’deki Müslümanlar her zaman Filistin konusunda elinden gelen ne varsa paylaştılar. Bundan sonra da paylaşacaklar. Bizim yeniden Şam’ın, Hama’nın, Gazze’nin, İstanbul’un, Gaziantep’in arasına çekilen suni sınırlardan kurtularak, gönül coğrafyamızdaki birlikteliği, zihin dünyamızdan ve sınırlarımızdan da kaldırmamız gerekiyor” dedi.

Görüşmenin ardından Ammar Almasri ve beraberindeki heyete 9 kitaptan oluşan Evde Karakter Eğitimi setinin Arapça baskısı ile Turgay Aldemir’in Bilgi ve Bilinç, Ramazan Kayan’ın Kimlik İnşası, Aliya İzzetbegoviç’in Doğu Batı Arasında İslam, İhsan Süreyya Sırma’nın İşte Önderimiz Hz. Muhammed ve Müslüman Filozoflar kitapları hediye edildi.