Mustafa Özel Bülbülzade Vakfında

0
Mustafa Özel Bülbülzade Vakfında

Mustafa Özel Bülbülzade Vakfı’nın konuğu olarak bir dizi etkinliğe katıldı.

Mustafa Özel Bülbülzade Vakfı’nın konuğu olarak bir dizi etkinliğe katıldı. Özel, Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek, BEKAM’da bir ders verdi ve İşadamlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

 

İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Özel Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Özel, Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek, vakfın çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Kompleksinde gerçekleşen ziyarette, kompleks içerisinde bulunan İletişim Akademisi (Radyo-Televizyon Stüdyosu), Sanat Galerisi, Öğrenci Yurdu, Yüzme Havuzu, Spor Salonu, Fitness Salonu, Yemekhane, Konferans Salonu ve Misafirhane gezilerek buradaki çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Bilim Eğitim Kültür Araştırmalar Merkezi (BEKAM)’da İlk Ders Dr. Mustafa Özel’den

İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Özel, bir dizi etkinlik için bulunduğu Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Kompleksi bünyesinde faaliyet gösteren Bilim Eğitim Kültür Araştırmalar Merkezi (BEKAM)’da dersi verdi. Dr. Mustafa Özel’in verdiği ilk ders Ulus, Ulusalcılık ve Medeniyet konuluydu.

Dr. Mustafa Özel: ‘Bir toplum nereden düşerse oradan yükselir. Biz ulusluk içinde kaybolmuş bir milletiz. Bir topluluk unutarak ulus olur. Ulusluğun ana bileşeni unutmaktır, hatırladıkça millet oluruz. Ulusluk unutmaya, milletlik hatırlamaya dayanır. Hatırlamanın nedir Arapçası zikirdir. Yani zikrederek var oluruz. Çok acılı bir dönemden, bir ateş çemberinden geçiyoruz. Ne olup bitiyor? Olup bitene medyatik bir bakış açısıyla bakarsak aşağı yukarı on yıllık bir derinliğe sahip oluyoruz. On yıllık bir siyasi hareket ortaya çıktı, bu siyasi hareket Türkiye’de ve İslam dünyasında dindarların onurunu temsil eden, onların izzetini temsil eden bir seviyeye geldi. Bu içeriden dışarıdan kıskançlığa yol açtı, şimdi o hareketi aşağı çekmek istiyorlar. Bu bakış açısı yüzde yüz doğru bile olsa medyatik bir bakış açısıdır. Doğrudur ama eksiktir. Bir adım öteye gitmemiz lazım. Bizi aşağı çekmek isteyenler arasında dünya sisteminden de, bölgemizden de çok sayıda aktör var’ şeklinde konuştu.

 

Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Özel, Gaziantep’teki ziyaretlerini sürdürüyor

İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Mustafa Özel, Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı Esnaf Komisyonu tarafından düzenlenen kahvaltı programına katılarak komisyon üyelerinin sorularını yanıtladı.

16 Şubat Pazar, Bülbülzade Vakfı Sosyal Tesislerinde yapılan kahvaltı programına, Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Genel Sekreter Mehmet Alpcan, Bülbülzade Vakfı Esnaf Komisyonu Başkanı Yunus Atilla Hamallar, Kayseri İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Oğuz Memiş, Mavi Marmara Şehidi; Şehit Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan ve Bülbülzade Vakfı Esnaf Komisyonu üyesi yaklaşık 70 işadamı ve esnaf katıldı.

Dr. Mustafa Özel kahvaltı programında yaptığı konuşmada ‘1999’dan bu yana gittiğim her toplantıda şunu söylüyorum, Türkiye artık yüksek enflasyon ekonomisinden çıkıyor, çıkmak zorunda, enflasyonu denetim altına almak zorunda. 2000 yıllarda %150’li enflasyondan %7’li enflasyona girildi. Enflasyonda geri çekilme dönemi küçük esnaf için en sıkıntılı dönemdir. Küçük esnafın, kobilerin en büyük problemi yeni ekonomik gelişmelere zihnen intibak zorluğudur. Gelişmelere önce zihnin intibak etmesi lazım’ şeklinde konuştu.