Mustafa Karataş’la Hasbihal

0
Mustafa Karataş’la Hasbihal

Gaziantep’te “Ona Yolculuk” adlı bir konferans veren Doç. Dr. Mustafa Karataş Bülbülzade Vakfı gönüllüleri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Bülbülzade Vakfı Sosyal Tesisleri’nde yapılan kahvaltı programda bir araya gelen vakıf gönüllüleri ve Mustafa Karataş; vakıf çalışmaları ve gündem hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Hasbihal programında bir konuşma yapan Doç. Dr. Mustafa Karataş konuşmasında şu noktalara değindi: “Gaziantep’te gördüğüm kadarıyla oturmuş ve istikrarlı bir vakıf çalışması yapmaktasınız. Bu başarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. İyi insan kendisi için çalışan değil başkasını düşünerek, onun iyiliği için çalışandır. Niyetimizin ve imanımızın amel olarak dışa yansıması için fert olarak böyle çalışmalar ortaya çıkarmamız, birlikte çalışmanın, örgütlü çalışmanın oluşturduğu farkındalıkla çalışmamız gerekiyor. Müslümanca bir duruş bize her zaman lazım. Yaptığımız çalışmalarda istikrarlı bir şekilde yol alıp, faaliyetimizin sürekliliğini önemsememiz gerekiyor. İnsanlarımızın bizden istifade edebilmeleri için 10 sene sonra bile pişman olacağı söz söylemeyen, pişman olacağı iş yapmayan, ileri görüşlü insanlara ihtiyacımız var. Yaşadığımız dünyada modern olarak kendini yenilemiş tekkelere ihtiyaç var. Yaşlıların duası da yetimlerinki kadar makbuldür. Yaşlılara dönük çalışmalar da yapmalıyız. Biz de İlim Hizmet Araştırma Merkezi’nde (İHAM) öğrencilere dönük çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

Mustafa Karataş kahvaltı programının ardından başka bir etkinliğe katılmak için Gaziantep’in Nizip ilçesine geçti.