Müslümanlar Duyarsız

0
180

Zeki Baba cezaevindeki aşure programında konuştu.

Zekeriya Şengöz, “Hz. Hüseyin ve arkadaşlarına yapılan kıyımın bir benzeri şu anda İslam ülkelerindeki kardeşlerimize uygulanmaktadır. Ancak, dünya Müslümanları zalimliklere kör ve sağır” dedi.

 

Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi tarafından geleneksel olarak her yıl Muharrem ayında gerçekleştirilen aşure ikramı bu yıl da yapıldı. Cezaevi salonunda düzenlenen aşure programında kurum din görevlisi tarafından okunan Kuran’ı Kerim tilaveti ve duadan sonra aşure ikram edildi. 28 Şubat mağduru olarak hüküm giyen Zekeriya Şengöz ve Fahri Memur’un da katıldığı aşure programında Zekeriya Şengöz hükümlü ve tutuklular adına teşekkür ederek, “Muharrem ayı ve aşure vesilesiyle yapılan etkinlikler, dualar inşallah Müslümanlar arasında birliğin sağlamasına vesile olur” dedi.

 

Maddi manevi yardımcı olmalıyız

 

Birlikteliğin aşure gibi daim olmasını temenni eden Zekeriya Şengöz,”Hz. Hüseyin ve arkadaşlarına yapılan kıyımın bir benzeri şu anda İslam ülkelerindeki kardeşlerimize uygulanmaktadır. Ancak, Dünya Müslümanları zalimliklere kör ve sağır. Bugün Müslüman kardeşlerimizin yaşadığını yarın bizler de yaşayabiliriz. Onun için maddi ya da manevi elimizden gelen her türlü gayreti göstermeliyiz. İnşallah bu ay Müslümanların topyekûn ayağa kalkmasına vesile olur. Muharrem ayında Müslümanlar arasında bir birliktelik sağlamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.