Ana Sayfa Kuruluşlar ‘Müslümanca Düşünce Üzerine Denemeler’ kitabı tahlil edildi

‘Müslümanca Düşünce Üzerine Denemeler’ kitabı tahlil edildi

0
‘Müslümanca Düşünce Üzerine Denemeler’ kitabı tahlil edildi

Mozaikder’in aylık olarak düzenlediği kitap tahlili programında bu ay Rasim Özdenören’in “Müslümanca Düşünce Üzerine Denemeler” kitabı tahlil edildi.

Mozaik Kadın ve Aile Derneği (Mozaikder)’in aylık olarak düzenlediği kitap tahlili programında bu ay Rasim Özdenören’in İz Yayıncılıktan çıkan “Müslümanca Düşünce Üzerine Denemeler” kitabı tahlil edildi.

Ayda bir düzenlenen kitap tahlili programı 18 Ocak Pazartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans salonunda yapıldı.

Programın moderatörlüğünü Durhanım Armağan, sunumu ise Arzu Kelleci yaptı. Kitap tahlili programına çok sayıda Mozaikder üyesi katıldı.

Sunumun ardından soru cevap bölümüne geçildi. Kitap Tahlili Programı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Kitaptan bir bölüm:

İnsanın, toplumsal hayatı gibi düşünce hayatının da karmaşıklaştığı bir dünyada "Müslümanca düşünme"nin imkân ve yöntemi nedir? İslam konusunda yeterli "malumat"a sahip olmak, Müslümanca düşünmek için yeter mi? İslam'ın özü ve bütünüyle kaynaştırılamayan bilginin, düşünme etkinliğini oryantalist bakış açısına mahkûm etmesi kaçınılmaz olmayacak mı? Edebiyat ve özellikle öykü alanındaki başarılı ürünleriyle de tanınan Rasim Özdenören'in klasikleşmiş eseri…