‘Müslüman Halkların Geleceği’ Toplantısı

0
107

Anadolu Öğrenci Birliği’nin düzenlediği Yeni Ortadoğu ve Kuzey Afrika Sistemi Konferansı için yurt dışından Türkiye’ye gelen misafirlerle özel bir toplantı gerçekleştirildi.

Anadolu Öğrenci Birliği’nin düzenlediği Yeni Ortadoğu ve Kuzey Afrika Sistemi Konferansı için yurt dışından Türkiye’ye gelen misafirlerle Cumartesi gece 22:00-00:00 saatleri arasında özel bir oturum gerçekleştirildi. Anadolu Öğrenci Birliği Üyeleri ve Yönetim Kurulunun katıldığı toplantıya Anadolu Platformu Genel Sekreteri Hüseyin Özhazar ve Anadolu Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çamurluoğlu katıldılar.

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ramazan Yıldırım’ın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya Tunus Nahda Partisi Gençlik Kolları Temsilcisi Triki Muhammed Sami, Tunus Genç Avukatlar Birliği Başkanı Dhiadiene Mourou, Yemen direnişi öncülerinden Muhammed Aidoros Ali El Humukani, Mısır Özgürlük ve Adalet Partisi Dış İlişkiler Komisyonu üyesi Amin Muhammed Waleed El Haddad, Mısır Özgürlük ve Adalet Partisi kurucu üyesi Dina Zakaria ve Nahda Hareketi Fransa Gençlik Komisyonu Başkanı Karima Tagaza müzakereci olarak katıldılar. ‘Müslüman Halkaların Geleceği’ başlıklı toplantı birbirinden anlamlı olaylara şahit oldu.

Muhalefet dilinden iktidar diline geçiş sürecindeki zorluklar, toplumlara bakış, adaletin tesisi, toplumların sosyal yapısının önemi gibi konulara cevap arama ve birbirini anlama niteliğindeki toplantı katılımcılarca memnuniyetle karşılandı.

Devrimi geçekleştiren ülkeler ayrı ayrı ele alınarak yapılan analizler sonucunda dikkatlerden kaçanın göz önüne alınması sağlanarak toplantının istişare havasında geçmesi konuşmacıları ve dinleyicileri memnun etti.