Mumbuc’tan Ziyaretçilerimiz Var

0
106

Mumbuc İhsan Yardımlaşma Derneği üyeleri Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldılar.

Bülbülzade Vakfı Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer’in Suriye ziyaretinin ardından Halep’in Mumbuc ilçesinde faaliyet gösteren İhsan Yardımlaşma Derneği üyeleri vakfımıza iadei ziyarette bulundular.

Mumbuc İhsan Yardımlaşma Derneği üyelerinden aynı zamanda Mumbuc Yerel Mahkeme Üyesi Hasan Hattat Adiyat ve Mumbuc Yerel Meclis Üyesi Muhammed Casim Bülbülzade Vakfı Yardım Koordinasyon Merkezine gelerek Suriye Koordinatörümüz Mahmut Kaçmazer ile görüştü. Yardım Merkezini gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan ve aynı zamanda Suriye Kızılayı temsilcili olan heyet üyeleri Bülbülzade Vakfının Suriyeli mültecilere yaptığı yardımlardan dolayı vakıf yöneticilerine müteşekkir olduklarını dile getirdiler. İhsan Yardımlaşma Derneği olarak yaptıkları çalışmalarında Bülbülzade Vakfını kendilerine model aldıklarını dile getiren dernek üyeleri Anadolu’nun kadirşinas insanlarının Suriye halkına gösterdikleri ilgiden gayet memnun olduklarını belirttiler.

Bülbülzade Vakfı Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ise Suriye’deki kardeşlerimize her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek bu tür çalışmaların bölgedeki kardeşlik bilincinin gelişmesine katkı sağladığını ifade etti.

Mumbuc İhsan Yardımlaşma Derneği üyeleri görüşmenin ardından vakfımızdan ayrılarak ülkelerine döndüler.