Muhteşem Yılsonu Gösterisi

0
128

Evde Karakter Eğitimi projesi yılsonu etkinliği Ördekli Kültür Merkezi’nde muhteşem bir finalle sona erdi. Program, EKE grupları velileri ve çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla yapıldı.

Evde karakter Eğitimi Grupları Yıl Sonu Etkinliğini muhteşem bir gösteriyle gerçekleştirdi. 26.05.2012

Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği bünyesinde faaliyette olan Evde Karakter Eğitimi projesi yılsonu etkinliği Ördekli Kültür Merkezi’nde muhteşem bir finalle sona erdi. Program, Evde Karakter Eğitimi grupları velileri ve çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla coşku içerisinde yapıldı.

Açılış Karakter Eğitimi gruplarından kızların birlikte Kuran-ı Kerim tilavetiyle yapıldı.2011-2012 Karakter Eğitimi faaliyetlerinden derlenen slayt gösterisinin ardından kürsüye gelen Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Burhanettin Ayanoğlu bir konuşma yaptı. Ayanoğlu konuşmasında “arzın imarı ve nesillerin inşası için  üç senedir Evde Karakter Eğitimini Bursa’nın birçok evinde yürütüyoruz. Yunus suresi 7. ayeti kerimesine dayanan ‘evlerinizi mescitler edininiz’ hükmü gereği  evlerde bu projeyi yine sağlıklı iletişim, sahih bilgi ve salih amele dönüşen yeni bir nesli şekillendirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmaları kendi evlerimizin aydınlığına olduğu kadar, akrabalarımızın, sokağımızın  çevremizin aydığına vesile kılmamız gerekir” dedi.

2011-2012 Eğitim Öğretim yılında Evde Karakter Eğitimi Programlarının ana temasının Güzel Ahlak ve İbadetler olduğunu vurgulayan AYANOĞLU, çocuklara seslenerek: ”Sizler, her biriniz toprağa atılmış ve yeşereceği günü, mevsimi bekleyen tohumlar gibisiniz. Yetişkin olduğunuz gün, bulunduğunuz ortamları yemyeşil yapacaksınız. Bu nedenle azim, sabır, istekle yol almalı ve çevrenizi de sahip olduğunuz duyarlıklara davet etmelisiniz. Çağın buhranlarına tutsak olan nesilleri dostluğun, arkadaşlığın, paylaşmanın özgürlüğün, kardeşliğin gerçek ortamlarına çağırmalısınız.” diyerek programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlere, öğrencilere ve velilere teşekkür etti.

Program tüm grupların yıl içerisinde yaptıkları Güzel Ahlak ve İbadetler temasını içeren Tiyatro gösterisi, Şiir, İlahi, Dramatizasyon sunumlarının ardından sona erdi.