Muhteşem Çocuk Şöleni

0
Muhteşem Çocuk Şöleni

EKE eğitmenleri gözetiminde karakter eğitimi alan 150 öğrenci, 18 gurup halinde, öğrendiklerini birbirleriyle paylaşmanın sevincini paylaştılar.

Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu yılsonu programı düzenledi. 6 Haziran Çarşamba günü saat 19.00 ile 22.00 arasında Fatih Belediyesi Ali Emiri Kültür Merkezinde gerçekleşen programa yoğun katılım oldu.

Program 5 yaşındaki Hacer Çamurluoğlu’nun okuduğu Duha süresi ile başladı.  

Sunuculuğunu Seyid Ömer Özhazar’ın yaptığı çocuk şenliğinde Anadolu Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Özhazar bir konuşma yaptı. Konuşmasında eğitim ve ahlakın önemine değinen Özhazar “nitelikli bir neslin inşası için evlerimizi okullar edinip çocuklarımızı çağın aşırılıklarına karşı bilinçlendirmeliyiz. Bunun için Evde Karakter Eğitimi projesine hep birlikte gereken ehemmiyeti gösterip neslimizi inşa etmeliyiz” dedi. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği Değerler Eğitimi Olimpiyatı’nda Anadolu Platformuna verilen Evde Karakter Eğitimi ödülüne de değinen Özhazar “bu ödülü ortak bir çalışmanın ürünü olarak alıyoruz. Projede emeği geçen, özellikle EKE çalışanları başta olmak üzere, tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Hüseyin Özhazar’ın ardından EKE öğrencilerini kısaca tanıtan bir sinevizyon gösterimi izlendi. Sinevizyonun ardından yaklaşık 500 kişilik izleyiciye hünerlerini sergileyen çocuklar güzel bir akşam daha yaşadılar.

Tiyatro, şiir, ezgi, marş, türkü gibi aktiviteler sergileyen minikler izleyicilere keyifli anlar yaşattılar.

Bir yıl boyunca EKE eğitmenleri gözetiminde karakter eğitimi alan 150 öğrenci, 18 gurup halinde, öğrendiklerini birbirleriyle paylaşmanın sevinciyle programın sonuna yaklaşırken yaz okulunda buluşmak için arkadaşlarıyla sözleşmeyi de ihmal etmediler.

Çocuk şenliği EKE Eğitmenlerinin katılımcı öğrencilere Katılım Belgesi vermesi ve toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.