Mühendislik Akedemisi Sertifika Töreni

0
67

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi ve GÜNTED işbirliğiyle Mühendislik akademisi kapsamında gerçekleştirilmiş olan KOSGEB girişimcilik eğitimi sertifikaları sahiplerini buldu.

6 Nisan – 8 Mayıs tarihleri arasında Bülbülzade Vakıfı merkezinde verilen girişimcilik eğitimi sonucunda başarılı olan öğrenciler sertifikalarını almaya hak kazandı. Bir çok alanı kapsayan bu projenin eğitim içeriği şöyledir:

·    İş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri

·    Pazar araştırması

·    Pazarlama planı

·    Üretim planı

·    Yönetim planı

·    Finansal planlama

·    Atölye çalışmaları

Eğitime katılanlar, eğitim sonunda KOSGEB Uygulamalı  Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazanacak ve KOSGEB hibe ve kredilerinden faydalanabilecekler. Bu anlamda sertifikayı almaya hak kazanan her bir  kursiyer 27 bini hibe ve 70 bini de kredi olmak üzere toplam 97 bin lira mali destek şansı bulacak.

Yeni Girişimci Desteği Destek Unsurları  

DESTEK UNSURU

 

ÜST LİMİT (TL)

DESTEK ORANI (%) (1. ve 2 . Bölge)

DESTEK ORANI (%) (3. ve 4. Bölge)

İşletme Kuruluş Desteği

Geri ödemesiz

5.000

 

 

60

(Kadın veya özürlü girişimci:70)

 

 

70

(Kadın veya özürlü girişimci:80)

 

Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat ve Ofis Donanım Desteği

Geri ödemesiz

10.000

 

 

İşletme Giderleri Desteği

Geri ödemesiz

12.000

 

 

Sabit Yatırım Desteği

Geri Ödemeli

70.000

 

 

 

Sertifika töreni Gaziantep Şahibey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Günted Başkanı Feyzullah Özel, kursiyerler ve davetlilerin katılımı ile Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu konferans salonunda gerçekleştirildi.

İnsanın en önemli kulluk sorumluluklarından bir tanesi olan yeryüzünün imarı konusunun konuşulduğu programda yeryüzünü şekillendirmek ve daha yaşanır bir hale getirmek için kişisel ve mesleki gelişimini tamamlamış bir neslin öncülüğüne ihtiyaç olduğu vurgulandı. Katılımcılara, Anadolu Öğrenci Birliği çalışmalarından bahsedilirken, bu çalışmalardan biri olan Mühendislik Akademisi Programına da ayrıntılı olarak değinildi. Programın içeriğine paralel olarak Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu belediyecilik üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından soru cevap bölümüne geçildi. Program sonunda belediye başkanı sertifikalarını öğrencilere takdim etti.