Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Mühendislik Akademisi İkinci Dönem Faaliyetlerine Başladı

Mühendislik Akademisi İkinci Dönem Faaliyetlerine Başladı

0
Mühendislik Akademisi İkinci Dönem Faaliyetlerine Başladı

Gaziantep Anadolu Öğrenci Birliği ve Güneydoğu Teknik Elemanlar Derneği işbirliği ile oluşturulan ve mühendislik öğrencilerinin iş hayatına atılmadan önce rotalarını çizdiği Mühendislik Akademisi 2.dönem programlarına başladı.

24 Şubat 2012 Cuma günü Bülbülzade Vakfı Mütercim Asım Konferans Salonu’nda yaklaşık 80 kişilik bir katılımla gerçekleşen programda GÜNTED Başkanı,  Gaziantep Anadolu Öğrenci Birliği Mühendislik Akademisi Sorumlusu Enes Dündar ve programa davet edilen Gaziantep Yatırım Destek Ofisi adına katılan Dr. Fatih BARUTÇU ve Recep AKPAK, mühendis öğrencilere yaptıkları çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirdiler.

         GÜNTED Başkanı Feyzullah Özel’in konuşmasıyla başlayan programda Özel,  geleceğin inşasında ülkemizin nasıl mühendis gençlere ihtiyacı olduğu ve gençlerin yarın ne tür problemlerle karşılaşacaklarının üzerinde durdu.

         Gaziantep Anadolu Öğrenci Birliği Mühendislik Akademisi sorumlusu Enes Dündar, mühendislik akademisine yeni katılan mühendis arkadaşlara ilk dönemki programlardan bahsettikten sonra 2. dönem yapılacak olan grup oturumlarından ve 2A Danışmanlık firmasının sponsor olarak programın eğitimini üstlendiği, KOSGEB işbirliği ile oluşturulan ve yaklaşık 6 milyon TL destekli “Girişimcilik Eğitimi” projesi hakkında mühendis adayı arkadaşları bilgilendirdi.

Dündar Girişimcilik programının Mühendislik Fakültelerinde verilmeyen bir eğitim olduğunu ve bu eğitim içerisinde

         -İş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri

-Pazar araştırma

-Pazarlama planı

-Üretim planı

-Yönetim planı

-Finansal plan

         -Atölye çalışmaları

gibi derslerin işleneceğini vurguladı. Bu eğitimi aldıktan sonra bir katılımcı belgesi verileceğini ve bu katılım belgesi ile girişimcilerin devlet tarafından geri ödemesiz (hibeli) 27.000 TL ve geri ödemeli olarak 70.000 TL ödeme yapılacağını belirtti.

         Programın devamında programa davet edilen İpek Yolu Kalkınma Ajansı Müdürü Dr. Fatih Barutçu Avrupa Birliği Projeleri ve Bir Proje nasıl hazırlanır hakkında mühendis arkadaşları bilgilendirdi. Barutçu gençlerin ilgisini çekecek bir projeden bahsetti.

         Dr. Fatih Barutçu’nun konuşmasından sonra bölümler kendi aralarında bir oturum gerçekleştirdi ve her bölüm ikinci dönem yapacakları akademi programını planladılar ve grup oturumlarından sonra program sona erdi.

 

Yenilikçi yaklaşımları ile takip eden değil takip edilen akademi…

                                                                                                        

 

MÜHENDİSLİK AKADEMİSİ’Nİ TAKİP ETMEK İÇİN;

 

http://on.fb.me/zaZaXQ

twitter.com/MuhAkademisi