Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği “Modern Dönemde İslami Duruş” Kampı Yapıldı

“Modern Dönemde İslami Duruş” Kampı Yapıldı

0
“Modern Dönemde İslami Duruş” Kampı Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği Hatay Temsilciliği, 23-24 Aralık 2017 tarihlerinde “Modern Dönemde İslami Duruş” konulu hizmet içi kampı gerçekleştirdi.

Anadolu Öğrenci Birliği Hatay Temsilciliği, her yıl olduğu gibi bu yıl da Mustafa Kemal Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi ve Reyhanlı Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin katılımıyla 23-24 Aralık 2017 tarihlerinde “Modern Dönemde İslami Duruş” konulu hizmet içi kampı gerçekleştirdi.

Ufuk Eğitim Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirilen program Kur’an-ı Kerim tilaveti, AÖB tanıtım filminin izlenmesi ve AÖB Hatay il danışmanı Ahmet Yeter’in açılış konuşmasıyla başladı.

Ufuk Eğitim Derneği Başkanı Mustafa Şanverdi, öğrenci meclisi üyeleri Süleyman Şanverdi ve Kübra Yeter’in selamlama konuşmalarının ardından günümüz dünyasında Kur’an’ı hayat rehberi yapmak için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği üzerinde duruldu.

Kampta; Osman Yücel’in “Modern Toplum”, Osman Öz’ün “Örnek İslam Toplumu”, Necadin Karataş’ın “Modern Dönemde Ümmet” ve Ahmet Yeter’in “Modern Dönemde Gençliğin Duruşu” başlıklı 4 sunum gerçekleştirildi.

Ayrıca Mustafa Şanverdi, öğrencilerin aktif olarak katıldığı hasbihal programında gençlerden gelen soruları yanıtladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.