Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği ‘Modern Çağda Genç Olmak’ konferansına yoğun ilgi

‘Modern Çağda Genç Olmak’ konferansına yoğun ilgi

0
‘Modern Çağda Genç Olmak’ konferansına yoğun ilgi

“Modern Çağda Genç Olmak” başlıklı motivasyon ve gelişim konferansı, Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi Ortaöğretim Komisyonu tarafından düzenlenen "Modern Çağda Genç Olmak" başlıklı motivasyon ve gelişim konferansı, 28 Kasım Cumartesi günü Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Girişimci ve Yönetim Uzmanı Vedat Kahyalar'ın moderatörlüğünü yaptığı konferansa, Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi yetkilileri, eğitimcileri ile beraber üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan yaklaşık 200 kişi katıldı.

Erdemli Gençlik Kulübü üyelerinin organize ettiği program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve yüce mealinin okunmasıyla başladı. Akabinde Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Eğitimci Mehmet Makas açılış ve selamlama konuşması yaptı. Gerçekleştirdikleri konferansın ilk olduğunu ve beklentilerinin üzerinde bir katılım sağlandığından ötürü memnun kaldıklarını belirten Makas, davetlilere ve programın tertiplenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 

Komisyon Başkanı Makas'ın ardından Girişimci ve Yönetim Uzmanı Vedat Kahyalar'ın kendine has ilgi çekici üslubuyla icra ettiği sunumu başladı. Eğitim sistemindeki mevcut çarpıklıklara değinen Kahyalar, tespit ettiği 7 başarı anahtarını davetlilerle paylaştı.

Kişinin değerli olduğunu hissedebilmesi, pozitif olması gerekliliği, başarıya inançlı olması, ekip çalışmasının önemsenmesi, planlı yaşayarak çok çalışma, ileriye dönük hedeflerin belirlenmesi ve uygulayarak üretme gibi maddeleri başarının anahtarı olarak sayan Kahyalar, “yaradılış gayemize uygun bir hayat tarzı sürüyor muyuz?” sorusunu hatırlatarak bir takım önermelerde bulundu.

Bilimsel, somut görsel ve donelerle zenginleştirdiği sunumuyla ilgi çeken Kahyalar, gençlere "kendi aklınızla karar vererek kendi esaretinize son verebilirsiniz" dedi. Güler yüzlü ve motivasyonlu olmanın kişide meydana getireceği olumlu hallere de değinen Kahyalar, gençlerin sahip olması gereken imaj ve hedef algısının neler olabileceği hakkında açıklamalar yaptı.

Salondakilere farklı egzersiz hareketlerle psikososyal deneyler yaptıran Kahyalar'a program sonrasında Gazi Kılıçparlar teşekkür plaketi takdim etti.

Son olarak, sahneye çıkan Erdemli Gençlik Kulübü üyesi lise öğrencileri seslendirdikleri ezgilerle programa farklı bir renk kattılar.