Mısır Halkının Direnişini Destekliyoruz

0
196

Tunus halkının Bin Ali diktatörünü devirmesinin ardından Mısır halkı da on yıllardır despotik tahakkümünü sürdüren Mübarek yönetimine karşı ayaklandı. Ayaklanmalar 10. gününde ve çatış- malar devam etmektedir.

Tunus halkının Bin Ali diktatörünü devirmesinin ardından Mısır halkı da on yıllardır despotik tahakkümünü sürdüren Mübarek yönetimine karşı ayaklandı. Ayaklanmalar 10. gününde ve çatış- malar devam etmektedir. Özgürlük talebi ile meydanları ve sokakları dolduran mısır halkının Mübarek diktasına tanıdığı süre bu Cuma dolmaktadır. Protestolar polis şiddetine rağmen devam ederken yarınki cuma namazı sonrasında birçok yerde dev gösterilerin yapılacağı öğrenildi.

 

Anadolu Platformu, Akdav,  İHH, Mazlumder, Medeniyet Derneği, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Araştırma Kültür Vakfı, Akabe Vakfı, Hikmet Derneği,  Özgürder, Fatih Akıncıları Derneği, Kardeşlik Platformu, Anadolu Gençlik Derneği’nin de aralarında bulunduğu İslami kuruluşlar Tunus halkından sonra Mısır halkının Mübarek  diktasına karşı devam eden mücadelesini selamlayacak.

 

Sokakları, meydanları özgürlük talebiyle dolduran Mısır halkıyla dayanışmak  ve taleplerine destek amacıyla  04.02.2011 Cuma Günü  Beyazıt Meydanında Cuma namazında buluşuyoruz. Duyarlı herkesi Mısır halkıyla dayanışma eylemine bekliyoruz.

 

 

MISIR HALKI İLE DAYANIŞMA PLATFORMU

 

 

Tarih: 04 Şubat 2011 Cuma

Saat: Cuma Namazı Sonrası

Yer: Beyazıt  Camii Meydanı