Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Mısır Cuntasının İdam Kararları Gaziantep’te Telin Edildi

Mısır Cuntasının İdam Kararları Gaziantep’te Telin Edildi

0
Mısır Cuntasının İdam Kararları Gaziantep’te Telin Edildi

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi tarafından Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşlarına verilen idam cezaları protesto edildi.

18 Mayıs Pazartesi günü Gaziantep Üniversitesi önünde yapılan eyleme çok sayıda öğrenci ve duyarlı vatandaş katıldı. Eylemde öğrenciler kefen giyilerek Mursi ve arkadaşlarının yayında olduklarını vurguladılar. Protesto eyleminde Anadolu Öğrenci Birliği adına bir basın bildirisi okundu. Bildiriyi Anadolu Öğrenci Birliği öğrencilerinden Fatih Bozcan okudu. Bildiride yıllarca zulüm altında kalmış, diktatörler tarafından yönetilmiş Mısır halkının özgürlük mücadelesinin bir yılını doldurmadan tanklar ve toplarla yok edilmeye çalışıldığının altı çizilerek Mısır gibi diz çöktürülmek istenilen bir başka ülkenin de Türkiye olduğu vurgulandı. Açıklamada Anadolu Öğrenci Birliği olarak yapılan haksızlıkların karşısında hep durduk ve durmaya da devam edeceğiz denildi.

İşte Anadolu Öğrenci Birliği tarafından eylemde kamuoyu ile paylaşılan basın açıklamasının tam metni;

AYAĞA KALK TÜRKİYE

KARDEŞLERİMİZ CELLÂTLARIN ELİNDE

Yıllarca zulüm altında kalmış, diktatörler ile yönetilmiş bir halkın özgürlük mücadelesi; daha bir yılını doldurmadan tanklar ve toplarla yok edilmeye çalışılmaktadır. Yetmiş yıllık diktatörlüğe ses çıkarmayanlar, Mısır halkına barışı, selameti ve huzuru çok gördüler. Susturmak İstediler. Şahadet nişanına, bir kurşunu şahit tutan Esma’ları bu yüzden katlettiler, yok etmek istediler. Rabiatul Adeviye’nin kahraman erlerine kan, kin ve kurşun kustular. Batılılar olanları izlemeye devam ettiler ve ediyorlar. Suudi Arabistan, Körfez ülkeleri, Rusya izlemeye devam ettiler ve ediyorlar. Bu zulme ve haksızlığa karşı duyarsız kalan, ses vermeyen, çığlık olmayan, görmezlikten gelen tüm insanlık bu zulümden sorumludur. Bu noktada diz çöktürülmek istenilen bir başka ülke de Türkiye’dir. Bizler bu süreçleri kendi coğrafyamızda birebir yaşamış insanların evlatları ve torunlarıyız. Ölmüş insanları mezardan çıkarıp darağaçlarında sallandırdıklarını da biliyoruz, sadece Müslüman olduğu için ipe götürülenleri de biliyoruz, gencecik fidanlara nasıl kıydıklarını da… Bu yapılan haksızlıkların karşısında Anadolu Öğrenci Birliği olarak hep durduk ve durmaya da devam edeceğiz.   Ve ne yazık ki bugün bu süreçleri kardeşlerimizde bir başka ülkede yaşamaktadır. Çok değil daha dün, içlerinden birinin lise öğrencisi olduğu altı öğrenci idam edildi. Haklarında idam kararı verilen 106 kişinin idamları da uzak değildir. Biz biliyoruz ki; Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.  Mısırdaki zulme sessiz kalmamaya ve bu zulüm karşısında duyarlı olmaya, çığlık olmaya herkesi davet ediyoruz. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu zamanlarda, bu birlik ve beraberliği ortaya koyma noktasında ümmet bilincini sonuna kadar ortaya koymamız gerekmektedir. Ve ‘Siz! Hayat süren leşler, sizi kim diriltecek’ ve siz ey zalimler! Hodri Meydan… Yeryüzünde yürüyen tüm müminleri yok etseniz, bir tek emekleyen bebeğimiz kalsa dahi Allah, sizleri o bebeğin elleri ile cezalandıracaktır. Siz yaşarken de acı içinde kıvrananlardansınız. Siz, mutlak, kaybedenlerdensiniz. İdam kararlarınız ile şehitlerimiz can verirken, onların yaşadığı anlık saadete ebedi bir hayat verdiniz. Biz Allah için yaşıyor ve O’nun için ölüyorken iyi bilin ey zalimler,

CEHENNEM SİZİN İÇİN YAŞIYOR.

Bizler Anadolu Öğrenci Birliği olarak; dünyanın neresinde olursa olsun her dinden, her renkten ve her ırktan insanın canını kutsal sayıyoruz.

Ve yine Anadolu Öğrenci Birliği olarak; Mısır’da Muhammed Mursi, Muhammed Bedii ve Yusuf Kardavi gibi İslam önderlerinin de aralarında bulunduğu 106 kişi hakkında verilen idam kararını ve bu kararı veren ve destekleyen tüm darbecileri lanetliyoruz.

Bizleri dinlediğiniz ve zulme karşı sessiz kalmadığınız için teşekkür ediyoruz.